Upał

Ostrzeżenie meteorologiczne

Upał
28.06.2022 14:29 - 29.06.2022 23:59

Dziś i jutro nie będzie upału.

więcej informacji o Odwołanie ostrzeżenia Nr45 - Upał
Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt pn. "Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie”

Projekt pn. "Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie”

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

W naszej szkole powstała nowoczesna ekopracownia współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dotację na ten cel otrzymaliśmy w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie”. Ogólny koszt utworzenia ekopracowni to 55 600,00 zł, z czego 50 000,00 zł  stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi.

Nasza ekopracownia jest teraz nowoczesna, funkcjonalna, estetyczna i bezpieczna dla uczniów. Salę wyposażyliśmy w nowe meble, stoliki i krzesła uczniowskie, zestawy szafek, laptop i  monitor interaktywny. Uczniowie uzyskali dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które pomogą im zrozumieć trudniejsze zagadnienia, a  nauczycielom ułatwią pracę. Pracownia zyskała miły, sprzyjający nauce wygląd. Ściany pracowni zostały pomalowane na jasne kolory. Na ścianach i drzwiach wejściowych umieściliśmy fototapetę ze zdjęciem lasu brzozowego, która wprowadza do pomieszczenia szczególny nastrój. Uspokaja, budzi miłe skojarzenia i sprawia, że nasi uczniowie dobrze się czują. Na parapetach ustawiliśmy kwiaty w doniczkach z naturalnych materiałów, które ożywiają wnętrze pracowni i uzupełniają jej wystrój. W nasza ekopracowni znalazły się odpowiednie meble, w których umieściliśmy zakupione mikroskopy, preparaty, zestawy doświadczalne, modele przestrzenne. Powstało pięć stanowisk do pracy z mikroskopem.

W roku szkolnym 2021/2022 w oparciu o utworzoną ekopracownię będziemy realizować programy ekologiczno-biologiczne „Młodzi ekolodzy” i „Szkolni odkrywcy biologii” Jesteśmy pewni, że nasza ekopracownia przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan  środowiska, ułatwi pracę nauczycielom oraz uaktywni młodzież w podejmowaniu działań proekologicznych. 

www.zainwestujwekologie.pl