Biuletyn Informacji Publicznej

Efektywność energetyczna budynków

Efektywność energetyczna budynków

Efektywność energetyczna budynków to stopień przygotowania budynku do zapewnienia odpowiedniego komfortu jego użytkowania, zgodnie z przeznaczeniem, przy możliwie najniższym zużyciu energii.

Gwałtownie rosnące ceny energii sprawiają, że zapewnienie efektywności energetycznej budynków m.in. poprzez dobór odpowiednich materiałów i technologii zarówno przy budowie budynków jak i ich modernizacji nabiera coraz większego znaczenia. Umożliwia uzyskanie realnych oszczędności a dodatkowo wpływa pozytywnie na środowisko naturalne, pozwalając na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało informację, dotyczącą efektywności energetycznej budynków, w zakresie rozwiązań technicznych i energetycznych, która ma stanowić wsparcie mieszkańców w podejmowanych przez nich decyzjach inwestycyjnych. Dotyczy aktualnie obowiązujących przepisów i procedur w obszarze charakterystyki energetycznej budynków, rozwiązań technicznych w tym zakresie oraz programów finansowych wspierających poprawę charakterystyki energetycznej budynków, wraz z warunkami ich wykorzystania.

Informacje te są dostępne na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/efektywnosci-energetycznej-budynkow.