Biuletyn Informacji Publicznej

Agnieszka Mikołajczyk

Agnieszka Mikołajczyk

Agnieszka Mikołajczyk (pseudonim artystyczny Aga Mikolaj) to światowej sławy śpiewaczka operowa i operetkowa, która urodziła się 7 marca 1971r. w Kutnie. 
Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Kurpińskiego w Kutnie. W latach 1990-1996 studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu profesor Antoniny Kaweckiej. Wzięła udział w kursach mistrzowskich z Renatą Scotto i Elizabeth Schwarzkopf. Była solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Bayerische Staatsoper w Monachium. Występowała m.in. w Mediolanie (La Scala), Berlinie, Moskwie, Paryżu, Tokio, Monako, Pradze, Wiedniu i Warszawie. Otrzymała wiele nagród w międzynarodowych konkursach wokalnych. Była znakomitą interpretatorką dzieł Mozarta. 
W Kutnie występowała wielokrotnie, dając koncerty charytatywne, m.in. dla Hospicjum Kutnowskiego.

Agnieszka Mikołajczyk swoim talentem oraz działalnością artystyczną na scenach największych sal operowych całego świata przyczyniła się do promowania rodzinnego miasta w kraju i za granicą. W 2016 roku otrzymała Honorową Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno.

Zmarła 11 listopada 2021 roku. 
 

Zdjęcie Agnieszki Mikołajczyk na scenie