Biuletyn Informacji Publicznej

Warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem

Data wydarzenia
-
Miejsce
Kutnowski Dom Kultury, sala baletowa A
Wstęp
Bilety w kasie KDK lub ONLINE. Ilość miejsc ograniczona!
Kontakt z organizatorami
sekretariat [at] kdk.net.pl
Organizator
Kutnowski Dom Kultury

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na dwudniowe warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem!

Każde spotkanie rozpoczniemy praktyką pełnych sekwencji – Lwa oraz I serii ashtanga jogi. Ta pierwsza skupia się na budowaniu w ciele siły oraz stabilizacji. Pracujemy w niej nad otwieraniem bioder, wygięciami oraz mobilizacją obręczy barkowej. W podstawowej sekwencji ashtangi pracujemy nad rozciąganiem tylnej taśmy ciała, mobilizacją bioder oraz nad synchronizacją ruchów ciała z oddechem. Obie praktyki łączy piękne flow i skupienie się na własnych odczuciach.

Na zajęciach warsztatowych popracujemy nad konkretnymi elementami jogicznej praktyki:

SKŁONY DO PRZODU

Skłony do przodu to jeden z podstawowych zakresów w naszym ciele. W prawidłowej pracy nie rozciągają one tylko nóg, ale praktycznie całą tylną taśmę naszego ciała. To w niej znajduje się wiele napięć. Skłony wraz z różnym ustawieniem nóg pozwalają usunąć napięcia z okolicy bioder oraz odprężyć plecy, co pomaga odciążyć kręgosłup i go rozluźnić. W skłonach skupiamy się na aktywizowaniu zaworów energetycznych – bandh. Ich wykorzystanie nie tylko pomaga wydłużyć kręgosłup i wyprowadzić pracę z miednicy, ale również nadać pozycjom lekkości. Skłony zmuszają nas do pogłębionego wydechu i kierowania uwagi do wewnątrz oraz postaramy się odkryć w jaki sposób skłony wyciszają umysł.

OTWIERANIE BIODER

W tej części warsztatowej skupimy się na pozycjach otwierających biodra. Napięcie, stres i siedzący tryb życia powodują, że nasze biodra sztywnieją, przez co mogą pojawiać się intensywne dolegliwości bólowe, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Stawy biodrowe są bardzo wyjątkowe, mają kolistą budowę (w przeciwieństwie do łokci czy kolan) przez co zakres ich ruchu jest olbrzymi. Biodra stanowią fundament naszego ciała, w których odkłada się wiele negatywnych emocji. Ich otwarcie, czyli zwiększenie sprawności może być bardzo intensywnym doświadczeniem i pomóc w uśmierzaniu bólów kręgosłupa. Na warsztatach zajmiemy się naprzemienną rotacją zewnętrzną i wewnętrzną bioder oraz ich poizometryczną relaksacją.

BALANSE NA NOGACH

Balanse są jednymi z najbardziej ekscytujących i zarazem trudnych asan. Ich opanowanie przynosi pewność siebie i wewnętrzną równowagę. Uczą nas jak odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę, która kryje się za powtarzaniem określonych wzorców i schematów ruchowych. Podczas tej części warsztatów skupimy się na pracy nóg w pozycjach stojących. Zajmiemy się wzmacnianiem mięśni czworogłowych i szukaniem stabilizacji kolan. W rożny sposób będziemy uczyli się łapania balansu i równowagi, co pozwoli nam to lepiej zrozumieć, które mięśnie w ciele należy zaktywizować i wzmocnić, aby odnaleźć w balansach więcej lekkości.

Spotkania zakończymy praktyką joga nidry – techniki pogłębionej relaksacji, która z tonizuje nasz układ nerwowy, po intensywnym dniu pełnym jogi.

————————————————
15.10.2022 SOBOTA:

8.30 – 10.30 – Sekwencja Lwa
11.00 – 11.45 – Pranajama – techniki oddechowe
12.00 – 13.30 – Balanse na nogach
13.30 – 14.00 – Joga Nidra

16.10.2022 NIEDZIELA:

8.30 – 10.30 – I seria ashtanga jogi z modyfikacjami
11.00 – 11.45 – Tristana – sedno metody ashtanga jogi (wykład)
12.00 – 13.30 – Otwieranie bioder / Skłony w przód
13.30 – 14.00 – Joga Nidra
————————————————

PROWADZĄCY:

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtangi. Publikował w magazynach „Yoga&Ayurveda” i „Joga”, przedstawiał ich czytelnikom kulturę Indii, historię nowożytnej jogi, a także własny punkt widzenia na różne jogiczne tematy. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharatha Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi.

Został autoryzowany do nauczania przez Instytut KPJAYI w Mysore. Jest redaktorem Boso na Macie, jednego z największych portali poświęconych jodze i zdrowemu stylowi życia. Jest również autorem sesji medytacyjnych w aplikacji GoodMind ― w ich ramach uczy podstaw medytacji i funkcjonowania umysłu. Wydał bestsellerowy e-book Joga dla początkujących i nie tylko.

Współpracuje z Portalem Yogi, tworząc sesje do praktyki online, opracowuje też autorskie kursy, które można znaleźć na stronie www.mesjaszyoga.com. Prowadzi warsztaty w całej Polsce, pomagając swoim uczniom rozwijać praktykę jogi i medytacji.

Miejsce: Kutnowski Dom Kultury, sala baletowa A

Bilety w kasie KDK lub ONLINE. Ilość miejsc ograniczona!

https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2515?sort=Flow&date=2022-10&dateStart=0