“Śpiąca królewna” – balet na Dzień Dziecka

Kontakt z organizatorami
sekretariat [at] kdk.net.pl
Kutnowski Dom Kultury

“Śpiąca królewna” – barokowa bajka baletowa.

1 czerwca 2023 (czwartek) godz. 18:00
Bilety 45 zł w kasie KDK lub ONLINE

“Śpiąca królewna” w adaptacji Artystów Teatru Wielkiego to opowieść tańcem i pantomimą bajki Charlesa Perraulta pod tym samym tytułem.

Libretto zostało oparte o oryginalną bajkę, jednak na potrzeby sceniczne zostało częściowo zmienione i tak uplastycznione, aby wyraźniej pokazać odbiorcy taniec epoki baroku. I tak mamy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV, a także pantomimę w tle z muzyką z tamtego okresu.

Zarówno stroje jak i gesty są typowe dla epoki Króla Słońce – a zatem bajka poprzez adaptacje staje się bardziej tu i teraz w świecie dworu i wszechobecnego ceremoniału i etykiety.

Zarówno role solowe jak i obecność powracającego słońca i księżyca są typowe dla epoki baroku z motywem przemijania, które znajdowało swój wyraz w filozofii epoki.

Bajka jest tak skonstruowana że jej odbiorcą może być zarówno małe dziecko jak i osoba dorosła. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
grfaika
zdjecie