Upał

Ostrzeżenie meteorologiczne

15.07.2024 14:00 - 16.07.2024 19:00

UWAGA - UPAŁ !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 73 - upał/2
Biuletyn Informacji Publicznej

„Muzyczne wygibasy” – Poranek teatralno-muzyczny dla dzieci / interaktywny koncert dla dzieci i rodzin

Data wydarzenia
Miejsce
Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Wstęp
Bilety 10 -15 zł w kasie KDK, w biletomacie lub ONLINE
Kontakt z organizatorami
sekretariat [at] kdk.net.pl
Organizator
Kutnowski Dom Kultury

„Muzyczne wygibasy” – Poranek teatralno-muzyczny dla dzieci / interaktywny koncert dla dzieci i rodzin

2 czerwca 2024 (niedziela)

Godz. 11:00

Centrum Teatru Muzyki i Tańca

Kutno, ul. Teatralna 1

Bilety 10 -15 zł w kasie KDK, w biletomacie lub ONLINE

Muzyczne wygibasy – interaktywny koncert dla dzieci i rodzin / Przemek Mazurek i Teatr Mozaika z Poznania

Przed nami spotkanie z przygodami, zabawami i wierszami ukrytymi w piosenkach Przemka Mazurka – autora tekstów oraz utworów dla dzieci i dorosłych. Nie rezygnując ani na chwilę z zabawy melodią i słowem, przyjrzymy się, o czym, po co, kto, do kogo i dlaczego śpiewa? Innymi słowy, dowiemy się, jak to jest być kompozytorem piosenek oraz sami spróbujemy swoich sił w trakcie rozmaitych muzycznych wyzwań, do których zaproszą nas muzycy.

Ponadto posłuchamy autorskich piosenek naszego gościa, który ze swymi scenicznymi kompanami zaprezentuje całą feerie strunowych i perkusyjnych dźwięków. Słowem, zwrotki będą w kropki, a refreny w pasy – jesteście gotowi na muzyczne wygibasy?

Koncert zawiera wiele elementów interakcji z dziećmi oraz towarzyszy wydaniu płyty Przemka Mazurka oraz Teatru Mozaika: „Muzyczne Wygibasy”.

Interaktywne koncerty i spektakle muzyczne skierowane są do dzieci, a także całych rodzin. Są doskonałą okazją do uwrażliwiania dzieci na sztukę oraz pogłębienia więzi rodzinnych. Tworząc naturalne środowisko muzyczne i teatralne dla dzieci, wspieramy ich rozwój, a podróż, którą przebędziemy, otworzy wiele nowych horyzontów.

Występują:

Opracowanie muzyczne: Przemek Mazurek

Gitara, ukulele, śpiew: Przemek Mazurek

Narracja i prowadzenie: Ewa Płotka

Gitara basowa: Mateusz Nowicki

Cajon, perkusjonalia: Jakub Martuzalski

Skrzypce: Szymon Żurowski

Kompozycje i teksty piosenek: Przemek Mazurek i Zuzanna Mazurek (oprócz utworu “Pudełka” – słowa: Łukasz Majewski oraz “Wygibasy” – słowa: Agnieszka Frączek)

Scenografia: Dominika Czerniak-Chojnacka

Kostiumy: Berenika Pyza

Fotografie: Aga Bondyra

Zwiastun filmowy: Sara Gorzkiewicz

Czas trwania: 50 minut

Wiek odbiorców: 3+

Liczba artystów: 3

Forma: Interaktywny koncert z muzyką na żywo

Przemek Mazurek –  nie maluje, nie tańczy, z szydełkowaniem u niego równie słabo, ale za to, kiedy zaczyna muzykować, wszystko jest na właściwym miejscu. Jest autorem tekstów piosenek – nie tylko tych dla dzieci. Komponuje, aranżuje, śpiewa, gra na wielu instrumentach, a nawet zajmuje się produkcją muzyczną utworów, które wyszły spod jego pióra i gitary. Oprócz współpracy z kompanią artystyczną Mozaika, współtworzy poznański cykl Wieczorów z Piosenką Nieobojętną (co miesiąc od 2014 r.), a w 2015 założył kabaret muzyczny Klub Szyderców Bis, który z powodzeniem prezentuje się poznańskiej (i nie tylko) publiczności.

Teatr Mozaika – Daria Wróbel, Ewa Płotka, Karolina Ociepka, Milena Konopińska – tworzymy dobre treści dla dzieci oraz rodzin z dziećmi – spektakle i koncerty interaktywne, warsztaty dla dzieci i osób pracujących z dziećmi, autorskie produkty i materiały do twórczej zabawy oraz edukacji przez sztukę. A dlaczego Mozaika? Bo naszą misją jest dawanie najmłodszym piękna w różnorodności – od muzyki, tańca i wspólnej zabawy, po teatr, opowieści i tradycje. Słowem – mozaika twórczych działań dla dzieci i z dziećmi.
Jesteśmy fankami Przemka od pierwszego usłyszenia. Zresztą nie tylko my. Jego kompozycje – choć niebanalne – mają właśnie to coś, co sprawia, że dzieci przyłączają się do wspólnego śpiewania na drugim refrenie i tak już zostaje. Od sześciu lat (czy też pięciu), po prawie każdym koncercie z udziałem Przemka, słyszymy: “A czy można dostać płytę z piosenkami tego pana?” No więc w końcu odpowiadamy: można! Macie ją w rękach, co jest spełnieniem naszych marzeń i wspólnej, dotychczasowej drogi.

 

WIDEO - MUZYCZNE WYGIBASY | Przemek Mazurek i Mozaika | utwór "Wygibasy"

https://www.youtube.com/watch?v=fUt_KhH08h0

hhh