I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Kutnie przy ul. Poprzecznej.

Przetarg nieograniczony
Data zamieszczenia postępowania
25.08.2021
Status
Aktualne

PREZYDENT  MIASTA  KUTNO
 ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż  nieruchomości gruntowej  położonej w Kutnie
 przy ul. Poprzecznej.

1. Przetarg odbędzie się w dniu 29 października 2021 roku o godzinie 11:00,  w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 403.

2. Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca własność Miasta Kutno położona w Kutnie przy ul. Poprzecznej włączona do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Kutno, składająca się z działek oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków m. Kutna obręb 3-Sklęczki numerami: 147/18, 147/20 i 148/13 o łącznej powierzchni 2,3482 ha. Dla nieruchomości w V Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Kutnie prowadzona jest księga wieczysta nr LD1K/00023094/4. Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przysługuje prawo ich pierwokupu.

3. Nieruchomość jest obciążona nieodpłatną i nieograniczoną w czasie służebnością przesyłu na rzecz Energa Operator Spółka Akcyjna z siedziba w Gdańsku.

4. Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sporządzonego dla obszaru położonego w Kutnie przy ul. Sklęczkowskiej, ul. Południowej, granicy Miasta Kutno i wschodniej granicy planu miejscowego ul. Sklęczkowskiej i ul. Wschodniej znajduje się na terenie oznaczonym symbolem 2.P-S - tereny zabudowy produkcyjnej, składów, magazynów wraz z funkcją administracyjno - biurową. Nieruchomość nie leży na obszarach rewitalizacji.

5. Grunty są sklasyfikowane w ewidencji gruntów m. Kutna jako  R IIIa, IVa, V i VI i zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 lutego 1995 roku o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1326 ze zm.) podlegają wyłączeniu z produkcji rolnej. Opłata zostanie ustalona przez właściwy organ.

6. Cena wywoławcza do przetargu wynosi 1.940.000 zł. Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%.

7. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości 200.000 zł w terminie do dnia 25 października 2021 roku na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780.
Wadium podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia przetargu z tym, że wadium uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet ceny nabycia.
Cena nabycia pomniejszona o wpłacone wadium płatna jest przed dniem zawarcia warunkowej umowy sprzedaży.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która przetarg wygra od zawarcia umowy notarialnej.

8. Nabywca nieruchomości zostanie powiadomiony o miejscu i terminie zawarcia  umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzystąpienie nabywcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy notarialnej upoważnia właściciela do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

9. Koszty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej w całości ponosi nabywca.

10. Prezydent zastrzega, że przetarg może być przeprowadzony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu przetargu w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miasta na okres co najmniej 7 dni przed otwarciem przetargu, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik przetargu będzie mógł w nim uczestniczyć.

11. Dodatkowych informacji dotyczących warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno-tel. 24 253-12-47, pok.203.