Biuletyn Informacji Publicznej

Wrzesień w bibliotece

plakat wydarzenia

plakat wydarzenia

WRZESIEŃ 2024

Rożany piknik literacki
08.09.2024 r. 
12:00-14:00
Animacje, gry i zabawy: 
- malowanie piórników i plecaków,
-  brokatowe tatuaże,
- bańki mydlane,
- produkcja własnych różanych magnesów,
- wydrapywanki i różane kolorowanki,
- naklejanie po kolorach.
„Książkowy second hand” - stoisko bookcrossing’u
Uwolnij książkę i daj jej drugie życie!
14:00-15:30
Spektakl teatralny „Muzyczne zoo” w wykonaniu teatru Katarynka
„Muzyczne zoo” to musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.
Warsztaty wokalno-teatralne dla dzieci
Warsztaty powadzone są przez zawodowych aktorów, którzy mają bardzo duże doświadczenie oraz odpowiednie przygotowanie. W czasie zajęć dzieci pracują nad dykcją, uczą się jak używać mimiki twarzy, poznają sposoby na wyrażanie aktorskich emocji, techniki oddechowe, a także ćwiczą wcielanie się w postać.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne!
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu pikniku!
 

10.09. godz.12.00

Narodowe Czytanie, „Kordian” Juliusza Słowackiego. 

Czytanie „Kordiana” w plenerze, z podziałem na role, z udziałem młodzieży z kutnowskich szkół. Gośćmi wydarzenia będą ponadto aktorzy Teatru Amatorskiego im. A. Fredry w Kutnie.

12.09.2024 GODZ.18.00

Kutno z pasją, spotkanie z Anną Jeremus-Lewandowską

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutowała partią Rozyny w operze G.Rossiniego Cyrulik sewilski na scenie Państwowej Opery w Bydgoszczy. Następnie brała udział w premierowych przestawieniach opery W. A. Mozarta Czarodziejski flet (Królowa nocy) w Operze Śląskiej, współpracowała z Warszawską Operą Kameralną oraz Operetką Warszawską. Na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym brała udział w kilkudziesięciu premierowych przedstawieniach operowych, również za granicą. 
Przez pięć lat, brała udział w muzycznych programach telewizyjnych, przedstawiając przeboje kompozytorów polskich oraz najpopularniejsze arie z repertuaru operowego i operetkowego dla TV Regionalnej i TV Polonia. Kreowała partię Hanny w bezpośredniej transmisji na cały świat przedstawienia Straszny Dwór S. Moniuszki, realizowanej przez TV Polania. Współpracowała z zespołem Polskiej Opery Kameralnej, śpiewając główne partie w licznych przedstawieniach operowych na terenie całego kraju. W swoim repertuarze ma ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Działalność pedagogiczną rozpoczęła na Uniwersytecie Łódzkim – w Katedrze Edukacji Artystycznej. Następnie współpracowała z UMFC z Wydziałem Instrumentalno Pedagogicznym w Białymstoku. Od 2010 r. pracuje jako profesor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na stałe związana z Kutnem i regionem, od 15 lat prowadzi Międzynarodowe Warsztaty Wokalne.
18.09.2024 godz.18.00 (Kutnowskie Dni Seniora)
Wszystko dla zdrowia. Spotkanie z dietetykiem Przemysławem Sobińskim/wykład, porady i ćwiczenia
Dyplomowany Dietetyk, instruktor rekreacji ruchowej (trener personalny).Pomógł wielu osobom  schudnąć, poprawić zdrowie i sylwetkę. Oferuje usługi w zakresie: analiza składu ciała, planowanie i profilaktyka zdrowego żywienia, plany żywieniowe w celu poprawy zdrowia przy m.in. takich problemach jak: wysoki cholesterol, cukrzyca, insulinooporność, nadciśnienie, dna moczanowa, Sibo, Hashimoto, nietolerancje pokarmowe, nadwaga i niedowaga. Zajmuje się również planowaniem suplementacji pod kątem stanu zdrowia, wieku, coachingiem  dietetycznym i  treningami personalnymi.

20.09.2024 r. godz. 18:00 
Spotkanie autorskie z Klaudią Bianek, autorką powieści obyczajowych i romansów dla dorosłych i młodzieży, t.j. „Jedynie takie miejsce”, „Życie po tobie”, „Zatańcz ze mną”, „Danger. Na krawędzi uczuć”.
W ramach zadania „Biblioteka jest mi bliska” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

28.09.2024 godz. 13.00
RóżoGranie

29.09.2024 godz.17.00
Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim
Popularny  dziennikarz, prawnik, pasjonat historii i polityki, założyciel Wydawnictwa Wołoszański. Przygodę z telewizją rozpoczął w latach 70. XX wieku. W TVP prowadził programy rozrywkowe. W 1973 roku zaczął prowadzić autorską audycję telewizyjną „Sensacje XX wieku”, która w tamtych latach cieszyła się dużą popularnością wśród telewidzów. W kolejnych latach pracował m.in. jako zagraniczny korespondent telewizyjny i reporter. W 1983 roku objął stanowisko z-cy dyrektora I Programu TVP.Jest autorem licznych publikacji, głównie o tematyce historycznej i politycznej. Napisał m.in. „Sensacje XX wieku – II wojna światowa”, „Straceńcy”, Tajna wojna Churchilla”, „Ocalić prawdę”, „Tamten okrutny wiek”, „Twierdza Szyfrów”. Autor stworzył niezwykle popularną dwutomową „Encyklopedię II wojny światowej”, nad którą pracował blisko 15 lat.
 

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
jpg plakat wydarzenia
2.59 MB Pobierz