Wrzesień w bibliotece
[1]
WRZESIEŃ 2024
Rożany piknik literacki
08.09.2024 r.
12:00-14:00
Animacje, gry i zabawy:
- malowanie piórników i plecaków,
- brokatowe tatuaże,
- bańki mydlane,
- produkcja własnych różanych magnesów,
- wydrapywanki i różane kolorowanki,
- naklejanie po kolorach.
„Książkowy second hand” - stoisko bookcrossing’u
Uwolnij książkę i daj jej drugie życie!
14:00-15:30
Spektakl teatralny „Muzyczne zoo” w wykonaniu teatru Katarynka
„Muzyczne zoo” to musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.
Warsztaty wokalno-teatralne dla dzieci
Warsztaty powadzone są przez zawodowych aktorów, którzy mają bardzo duże doświadczenie oraz odpowiednie przygotowanie. W czasie zajęć dzieci pracują nad dykcją, uczą się jak używać mimiki twarzy, poznają sposoby na wyrażanie aktorskich emocji, techniki oddechowe, a także ćwiczą wcielanie się w postać.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne!
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu pikniku!
10.09. godz.12.00
Narodowe Czytanie, „Kordian” Juliusza Słowackiego.
Czytanie „Kordiana” w plenerze, z podziałem na role, z udziałem młodzieży z kutnowskich szkół. Gośćmi wydarzenia będą ponadto aktorzy Teatru Amatorskiego im. A. Fredry w Kutnie.
12.09.2024 GODZ.18.00
Kutno z pasją, spotkanie z Anną Jeremus-Lewandowską
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutowała partią Rozyny w operze G.Rossiniego Cyrulik sewilski na scenie Państwowej Opery w Bydgoszczy. Następnie brała udział w premierowych przestawieniach opery W. A. Mozarta Czarodziejski flet (Królowa nocy) w Operze Śląskiej, współpracowała z Warszawską Operą Kameralną oraz Operetką Warszawską. Na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym brała udział w kilkudziesięciu premierowych przedstawieniach operowych, również za granicą.
Przez pięć lat, brała udział w muzycznych programach telewizyjnych, przedstawiając przeboje kompozytorów polskich oraz najpopularniejsze arie z repertuaru operowego i operetkowego dla TV Regionalnej i TV Polonia. Kreowała partię Hanny w bezpośredniej transmisji na cały świat przedstawienia Straszny Dwór S. Moniuszki, realizowanej przez TV Polania. Współpracowała z zespołem Polskiej Opery Kameralnej, śpiewając główne partie w licznych przedstawieniach operowych na terenie całego kraju. W swoim repertuarze ma ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Działalność pedagogiczną rozpoczęła na Uniwersytecie Łódzkim – w Katedrze Edukacji Artystycznej. Następnie współpracowała z UMFC z Wydziałem Instrumentalno Pedagogicznym w Białymstoku. Od 2010 r. pracuje jako profesor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na stałe związana z Kutnem i regionem, od 15 lat prowadzi Międzynarodowe Warsztaty Wokalne.
18.09.2024 godz.18.00 (Kutnowskie Dni Seniora)
Wszystko dla zdrowia. Spotkanie z dietetykiem Przemysławem Sobińskim/wykład, porady i ćwiczenia
Dyplomowany Dietetyk, instruktor rekreacji ruchowej (trener personalny).Pomógł wielu osobom schudnąć, poprawić zdrowie i sylwetkę. Oferuje usługi w zakresie: analiza składu ciała, planowanie i profilaktyka zdrowego żywienia, plany żywieniowe w celu poprawy zdrowia przy m.in. takich problemach jak: wysoki cholesterol, cukrzyca, insulinooporność, nadciśnienie, dna moczanowa, Sibo, Hashimoto, nietolerancje pokarmowe, nadwaga i niedowaga. Zajmuje się również planowaniem suplementacji pod kątem stanu zdrowia, wieku, coachingiem dietetycznym i treningami personalnymi.
20.09.2024 r. godz. 18:00
Spotkanie autorskie z Klaudią Bianek, autorką powieści obyczajowych i romansów dla dorosłych i młodzieży, t.j. „Jedynie takie miejsce”, „Życie po tobie”, „Zatańcz ze mną”, „Danger. Na krawędzi uczuć”.
W ramach zadania „Biblioteka jest mi bliska” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
28.09.2024 godz. 13.00
RóżoGranie
29.09.2024 godz.17.00
Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim
Popularny dziennikarz, prawnik, pasjonat historii i polityki, założyciel Wydawnictwa Wołoszański. Przygodę z telewizją rozpoczął w latach 70. XX wieku. W TVP prowadził programy rozrywkowe. W 1973 roku zaczął prowadzić autorską audycję telewizyjną „Sensacje XX wieku”, która w tamtych latach cieszyła się dużą popularnością wśród telewidzów. W kolejnych latach pracował m.in. jako zagraniczny korespondent telewizyjny i reporter. W 1983 roku objął stanowisko z-cy dyrektora I Programu TVP.Jest autorem licznych publikacji, głównie o tematyce historycznej i politycznej. Napisał m.in. „Sensacje XX wieku – II wojna światowa”, „Straceńcy”, Tajna wojna Churchilla”, „Ocalić prawdę”, „Tamten okrutny wiek”, „Twierdza Szyfrów”. Autor stworzył niezwykle popularną dwutomową „Encyklopedię II wojny światowej”, nad którą pracował blisko 15 lat.