TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

*9 – 13.05 | 10.00 – 18.00
kiermasz książek – dobra książka nie ma daty ważności, przyjdź do biblioteki i wybierz coś dla siebie

*10. 05. oraz 11.05 | 10.00
bajkowe przedstawienie dla przedszkolaków w wykonaniu pracowników Oddziału
dla Dzieci i Młodzieży

*12.05. 2022 | 12.30
spotkanie autorskie dla dzieci z Grażyną Bąkiewicz. Projekt "Z książką na walizkach".

*13. 05. 2022 | 12.30
spotkanie autorskie dla młodzieży z Pawłem Beręsewiczem.
Projekt „Z książką na walizkach”.

*13.05.2022 |  godz.18.00
"Andrzej Zaucha Song Book". Janusz Szrom (śpiew) i Dariusz Janus (fortepian)
ze znanym i nieznanym repertuarem Andrzeja Zauchy

Janusz Szrom to jeden z najbardziej cenionych wokalistów jazzowych w Polsce, kompozytor i aranżer, dyrektor artystyczny Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych. Jest  autorem projektu muzycznego „Straszni Panowie Trzej”  oraz „Pogadaj ze mną”, które otrzymały status Złotej Płyty. Autor "Andrzej Zaucha Song Book", 3-tomowej monografii legendarnego wokalisty w formie zapisu nutowego, zawierającej dorobek artystyczny Zauchy. Autorowi udało się zebrać i opracować ok. 240 piosenek artysty - premierowych tytułów, w większości mało znanych lub całkiem zapomnianych.

Dariusz Janus - kompozytor, aranżer, pianista, keyboardzista. Wykładowca w Katedrze Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swym dorobku ma wiele nagrań płytowych, w tym cztery płyty autorskie. Współpracował m.in. z R.  Eubanksem, F. Gambale, H. Bullockiem. Znany z koncertów w Polsce i za granicą.

plakat wydarzenia