Mgła

Ostrzeżenie meteorologiczne

23.12.2024 21:00 - 24.12.2024 12:00

Możliwe wystąpienie zjawiska -gęsta mgła/1 !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 115
Biuletyn Informacji Publicznej

Wrzesień w bibliotece

plakat wydarzenia

plakat wydarzenia

 

Wrzesień w bibliotece

5.09. godz.12.00 - Narodowe Czytanie/ teren przed biblioteką – „Ballady i romanse” A.Mickiewicza. Czytanie na żywo wybranych  fragmentów poezji.

plakat wydarzenia

11.09 godz. 11.00 – 15.00 – Piknik rodzinny z biblioteką

plakat wydarzenia

15.09. godz.18.00  Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim i jego najnowszą książką „Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol”.

Publicysta, pisarz specjalizujący się w literaturze faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował m.in. we "Wprost", "Prawie i Życiu", "Rzeczpospolitej". Jest członkiem SDP. W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach "Do Rzeczy" i "Odry". Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze "Knebel. Cenzura w PRL-u" (2016), współautor (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki "Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców" (2016) oraz bestsellerowego "Małego Oświęcimia" (2020). Jego najnowsza książka jest pierwszą biografią zbrodniarki wojennej Eugenii Pol z obozu dla dzieci, która w PRL-u pracowała w żłobku.

Spotkanie poprowadzi Radosław Wąs

plakat wydarzenia

22.09 godz.18.00 Spotkanie autorskie z Magdaleną Okraską - dziennikarką i publicystką, która jest jednocześnie działaczką społeczną, etnografką i nauczycielką. Od kilkunastu lat działa społecznie w stowarzyszeniach, nieformalnych organizacjach i związkach zawodowych. Fascynuje się polskimi miastami jako żywymi organizmami, pisze o nich i i fotografuje je z różnych perspektyw. W roku 2018 wydała książkę „Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu” .Jest również autorką książki "Nie ma i nie będzie"  gdzie opisuje podróż do miast, o których wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie odwiedza. Według niej, przedstawia Polskę  oszukaną przez Balcerowicza, zachłyśniętą wczesnym kapitalizmem, tkwiącą pomiędzy dawnym, a nowym.

Spotkanie odbędzie się w ramach Kutnowskich Dni Seniora 2022 i poprowadzi je Radosław Wąs

plakat wydarzenia

27.09 godz. 13.00 „Rozbieram wszystkie szepty”- spotkanie autorskie z Marleną Kluk, artystką związaną z Kutnem.  Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień. Pisze i maluje, a także rozwija swoja pasję aktorską. Działa w Stowarzyszeniu Trzeciego Wieku w Kutnie. Jest autorką książek i tomików poezji: „Na zakrętach”, „Nad polami słońce”, „O nadzieję gram” i wreszcie zbioru opowiadań „Rozbieram wszystkie szepty””. Książka opisuje prawdziwe historie-często tragiczne –ludzi napotkanych w ciągu życia autorki, którzy zostawili w jej wspomnieniach niezatarty ślad. W książce nie brakuje osobistego ładunku emocjonalnego i romantycznych symboli.

Spotkanie odbędzie się w ramach Kutnowskich Dni Seniora 2022 i poprowadzi je Dorota Nowaczyk

plakat wydarzenia

29.09 godz.18.00 Spotkanie z Ałbeną Grabowską, nazywaną przez czytelników  królową polskiej literatury. Autorka ponad 20 książek, w tym cyklu "Stulecie Winnych" oraz wielu innych znanych powieści, np. "Lot nisko nad ziemią" czy "Coraz mniej olśnień”. Na swoim koncie ma ponadto trylogię "Alicja w krainie czasów" oraz serię książek dla dzieci opowiadających o Julku i Mai. Zadebiutowała w 2011 roku książką non-fiction „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, w której opisała historię swoich bułgarskich przodków oraz kulturę regionu Rodopów.

Jako wciąż praktykujący lekarz neurolog, może się również pochwalić publikacjami naukowymi  m.in. na temat padaczki.

Spotkanie odbędzie się w ramach Kutnowskich Dni Seniora 2022 i poprowadzi je Radosław Wąs

plakat wydarzenia

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
jpg plakat wydarzenia
8.36 MB Pobierz