Radni na placu (od)budowy Pałacu Saskiego

We wtorek (29.06) postęp prac budowlanych związanych z rewitalizacją Pałacu Saskiego oglądali radni Rady Miasta Kutno wraz ze Zbigniewem Wdowiakiem, zastępcą prezydenta Kutna.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane KRÓL sp. z o.o., a ich postęp jest zaawansowany. Prawie cały budynek pałacu jest już odbudowany, pozostało jedynie dokończyć pokrycie dachowe we wschodniej części obiektu. Ponadto wybudowany został już łącznik dawnego ratusza i pałacu. Ułożone zostały sieci elektryczne i informatyczne. Zainstalowana została również winda, która obsłuży osoby z niepełnosprawnościami.

Budowany kompleks muzealny będzie jedną z wizytówek Miasta Róż. Znajdzie się w nim mnóstwo ekspozycji również tych multimedialnych i interaktywnych. Według założeń w nowej przestrzeni muzealnej będzie można zobaczyć wiele aspektów królewskiego życia Augusta III Sasa. Zajrzymy m.in. do królewskiej sypialni, jadalni czy kaplicy, w której władca Polski modlił się podczas pobytu w Kutnie. Wiele z ekspozycji poświęconych będzie podróży władcy, ponieważ Pałac Saski w Kutnie był jednym z przystanków króla na trasie z Warszawy do Drezna.