Seniorzy przejmują miasto - rozpoczynają się Kutnowskie Dni Seniora 2024

Kutnowskie Dni Seniora 2024 plakat

Imprezy taneczne, koncerty, seanse filmowe i teatralne, wycieczki i wiele więcej atrakcji czeka na seniorów w czasie tegorocznych Kutnowskich Dni Seniora.

Rozpoczynające się już w najbliższą niedzielę (15.09) senioralia będą obfitować w wydarzenia kulturalne i sportowe. Podczas dwóch tygodni zabawy, seniorzy będą mogli uczestniczyć w czterech koncertach, pięciu imprezach tanecznych, kilkunastu imprezach sportowych, warsztatach i spotkaniach. Dodatkowo zaplanowane są także wycieczki.

- W planie tegorocznych Kutnowskich Dni Seniora znalazły się znane i lubiane przez seniorów zabawy taneczne, zawody wędkarskie, wyjazdy na grzybobranie czy seanse filmowe. Są też jednak nowości takie, jak międzypokoleniowa integracja klockami lego, czy międzypokoleniowa integracja w centrum aktywności Zielona zOŚka - mówi Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Kutnowskie Dni Seniora potrwają od 15.09 do 3.10. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na niedzielę na godz. 17.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, gdzie odbędzie się koncert „Cóż bez miłości wart byłby świat”- najpiękniejsze piosenki o miłości z lat 20 i 30 oraz okresu powojennego w wykonaniu WINYL BAND.

Imprezy organizowane  finansowane są z budżetu miasta, a dzięki temu dla Seniorów w dużej mierze są bezpłatne. Na część wstęp jest wolny, podczas niektórych trzeba będzie okazać wejściówki, które będą do pobrania w odpowiednich instytucjach. Część wydarzeń wymagała będzie drobnej odpłatności.

Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf Kutnowskie Dni Seniora Ulotka