Prezydent podpisał umowę, będzie więcej policyjnych patroli

Patrole ponadnormatywne

Dodatkowe patrole policji będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Prezydent Kutna podpisał umowę na piesze patrole ponadnormatywne funkcjonariuszy. W okresie od 1 maja do 17 listopada dodatkowe patrole będą widoczne w weekendy, szczególnie wieczorową porą.

- Wiemy, że szczególnie w centrum wieczorami robi się głośno i dochodzi do łamania prawa. Podobnie jest w parkach miejskich, dlatego mamy nadzieję, że dzięki większej liczbie funkcjonariuszy patrolujących miasto w weekendy, mieszkańcy będą czuć się bezpieczniej – podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Funkcjonariusze podczas ponadnormatywnych patroli będą reagować na zakłócanie ciszy nocnej, zwracać uwagę na agresywne zachowania młodzieży. Ponadto będą kontrolować miejsca zagrożone przestępstwami.

Patrole ponadnormatywne kosztować będą nieco ponad 40 tysięcy złotych. Porozumienie podpisali: prezydent Zbigniew Burzyński i Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. inspektor Wojciech Świercz.

Patrole ponadnormatywne