Kutno solidarne z powodzianami

Zalane południe Polski

Dla mieszkańców miejscowości dotkniętych tragedią powodzi uruchamiamy w mieście PUNKT ZBIÓRKI DARÓW przy ulicy Bema 3 w Kutnie (wjazd od ulicy Bema).

Magazyn jest czynny codziennie od 9:00 do 14:00.

W tej chwili najbardziej potrzebne są :
•    żywność o długim terminie przydatności do spożycia;
•    środki czystości (dezynfekcyjne) i higieny osobistej;
•    narzędzia do sprzątania: łopaty, szpadle, grabie, szczotki, wiadra oraz osuszacze, kuchenki gazowe, ładowarki, powerbanki, latarki;
•    karma dla zwierząt.

Koordynowaniem organizacji zbiórki na rzecz poszkodowanych powodzian zajmuje się Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miasta Kutna. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu (24) 253 11 39 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Dziękuję wszystkim lokalnym firmom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które na własną rękę organizują pomoc dla powodzian. Po raz kolejny pokazujemy, jak potrafimy być solidarni i pomocni w chwilach "wielkiej próby" - podkreśla Prezydent Mariusz Sikora. - Po posiedzeniu specjalnego sztabu zdecydowałem o przekazaniu 100 tys. zł wsparcia dla miejscowości zniszczonych przez żywioł. Stosowną uchwałę w tej sprawie podejmą radni Rady Miasta - mam nadzieję, że wszyscy solidarnie poprą ten pomysł.