Biuletyn Informacji Publicznej

“Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną?”

Data wydarzenia
Miejsce
Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Wstęp
bezpłatny - wejściówki
Kontakt z organizatorami
sekretariat [at] kdk.net.pl
Organizator
Kutnowski Dom Kultury

Przystanek IV / Centrum Teatru Muzyki i Tańca

18 listopada (czwartek), godz. 18.00 / wejściówki dostępne od 8.11 w kasie KDK

“Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną?”

Spotkanie autorskie z Remigiuszem Grzelą

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądały relacje tej słynnej pary, książka “Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” Remigiusza Grzeli jest właśnie dla Was. Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat – ona uznawana za seksbombę okresu PRL, ON za wpływowego i bezkompromisowego pisarza. Jacy byli naprawdę i przede wszystkim, jaką mieli relację ze sobą? “Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” autorstwa Remigiusza Grzeli stanowi pogłębioną i dokładną analizę zarówno związku dwojga pełnych pasji artystów, jak i osobowości każdego z nich z osobna. Ich relacja, chociaż trudna i bardzo burzliwa, prezentuje się także jako pełna troski i miłości. Grzela przedstawia czytelnikowi związek dwojga niezwykle silnych i niezależnych jednostek, które mimo wszelkich przeciwności i różnic charakterów, potrafili zbudować relację solidną i kochającą, jednocześnie zupełnie niezwykłą, cieszącą się swoimi własnymi prawami. Jeśli zatem interesuje Cię zarówno dynamika owego małżeństwa, jak i portrety Jędrusik oraz Dygata, lektura książki “Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?” jest zdecydowanie dla Ciebie.

Pisarz i dramaturg, urodzony w 1977 roku w Starogardzie Gdańskim. Mieszka w Warszawie. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Jego zainteresowania kulturą, związkiem kultury i życia, a także pograniczami zaowocowały zbiorem “Rozum spokorniał. Rozmowy z twórcami kultury” (Warszawa 2000); “Nauka a polityka. Dziwne losy filozofii prawa w Polsce” (Warszawa 2001), “Hotel Europa” (Warszawa 2009, rozmowy z Anną Prucnal i Normą Bosquet z tej książki otrzymały nominacje do nagród im. Barbary N. Łopieńskiej i Grand Press) i “Wolne” (Warszawa 2012, rozmowa z Wandą Wiłkomirską z tej książki otrzymała drugą nagrodę w konkursie im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy). Jest też autorem wywiadów-rzek “Marian Kociniak. Spełniony” (Warszawa 2010) i “Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbruck, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy” (Warszawa 2013, nominacja do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej). Grzela przeprowadził również wywiady z Ireną Jun i Stanisławem Brudnym opublikowane jako “To, co najważniejsze” (Warszawa 2015). Oprócz tego wydał podwójną biografię dwóch znamienitych reporterek – Oriany Fallaci i Teresy Torańskiej (“Podwójne życie reporterki”, Warszawa 2017) a w 2020 „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata”.

 

plakat