Biuletyn Informacji Publicznej

Wernisaż wystawy "Kartiel i Aron Eizyk - Korzenie różanej historii Kutna

Data wydarzenia
-
Miejsce
Pawilon wystawienniczy na Placu Wolności w Kutnie
Wstęp
bezpłatny
Kontakt z organizatorami
poczta [at] tpzk.eu
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej

Zapraszamy mieszkańców Kutna na wernisaż wystawy dotyczącej życia i działalności Katriela i Arona Eizyków. To oni tworzyli przed 110 laty różaną historię Kutna. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 25 maja 2022 roku  (środa) o godz. 18.oo. Wstęp wolny.

Wystawa  będzie czynna od 25 maja 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku od poniedziałku do piątku w godz. 9.oo-17.oo w Pawilonie wystawienniczym na placu Wolności w Kutnie. Wstęp wolny.

Zapraszamy także 6 czerwca 2022 roku (poniedziałek)  o godz. 18.oo  do  Centrum Teatru Muzyki i Tańca  przy ul. Teatralnej 1 w Kutnie. Jakub Dolatowski opowie o życiu i działalności  Katriela i Arona Eizyków oraz o ich szkółkach róż.   Przed wykładem obejrzycie film Agnieszki  Arnold „Kutno” cz.III  Aron  Eizyk.  Wstęp wolny.

Oba wydarzenia realizowane są  przez TPZK w ramach zadania publicznego  pn. Na krawędzi pamięci…, rzecz  o kutnowskich Żydach” dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno. Partnerem w tym zadaniu  są: Kutnowski Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Kutnie.

Bożena Gajewska

TPZK

 

plakat wydarzenia