Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

22.07.2024 14:00 - 22.07.2024 23:00

Uwaga !!! - dziś możliwe burze - kategoria 1

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 76 - burze - zmiana na 1.
Biuletyn Informacji Publicznej

Kutnowski Dom Kultury: AUA! Wernisaż wystawy rysunków i plakatów Magdaleny Wosik

Data wydarzenia
-
Miejsce
Kutnowski Dom Kultury
Wstęp
Wstęp wolny

W połowie kwietnia w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury pojawi się wystawa prac pod oryginalnym hasłem "AUA". Magdalena Wosik, graficzka i ilustratorka zaprezentuje serię plakatów i rysunków satyrycznych, pobudzających wrażliwość i poczucie humoru odbiorców. Wernisaż i spotkanie z artystką - 15 kwietnia o 17:00.

AUA! Rysunki i plakaty Magdaleny Wosik
WERNISAŻ – 15 kwietnia 2023 (sobota) godz. 17:00
Kutnowski Dom Kultury, 2 piętro, Galeria Okno na Sztukę

Wystawa dostępna w dniach 15.04.2023 – 23.05.2023

Wstęp wolny

Dlaczego AUA!?

Czy będzie bolało? No cóż… Plakat społeczny albo satyra powinny chociaż starać się boleśnie ukłuć widza. Mam nadzieję, że moje prace także poruszą emocje. Trzymam kciuki, że nawet wycisną łzy – te ze wzruszenia albo ze śmiechu…

Na wystawie w Galerii OKNO NA SZTUKĘ w KDK pokazuję plakaty i rysunki satyryczne. To zestaw skomponowany dla Galerii, w której wielokrotnie miałam okazję gościć na wystawach pokonkursowych, pokazując ilustracje do tekstów Jeremiego Przybory. Tym razem chcę podzielić się z gośćmi Galerii przykładami tej części mojej twórczości, której dotychczas w Kutnie nie prezentowałam.

Zarówno w moich plakatach jak rysunkach satyrycznych zazwyczaj czerpię z doświadczeń ilustratorki. Opowiadam w nich przeróżne historie, w plakacie – syntetycznie – korzystając z myślowych i plastycznych skrótów, a w satyrze – nieco bardziej rozbudowując graficzną narrację.

Serdecznie zapraszam na wystawę,

– Magdalena Wosik

 

Magdalena Wosik – graficzka, ilustratorka, autorka rysunków i tekstów, wykładowca.

Profesor uczelni w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Kuratorka Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki.

Przez trzynaście lat rysowała dla lokalnego wydania „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu i „Gazety Wrocławskiej. Polska The Times”. Pisała i rysowała dla dwutygodnika dla najmłodszych „Miś”.

Od kilkunastu lat nieprzerwanie współpracuje z miesięcznikiem dziecięcym „Świerszczyk”. Ilustruje teksty dla dzieci i młodzieży wielu autorów, ale ma na koncie także książki autorskie.

Jest współautorką (z Piotrem Rychlem) antykolorowanek „O! Ja cię! Smok w krawacie!” i „ Agencja z o. o.” (Wydawnictwo Bajka) i autorką „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki” i „Ale Draka! Rysuję zwierzaka!” (Nasza Księgarnia).

Dla wrocławskiego Ossolineum zaprojektowała i narysowała trzy komiksowe zeszyty „Pana Tadeusza w obrazkach”.

Obecnie koncentruje się w swojej działalności na plakacie, rysunku satyrycznym i ilustracji dla dzieci.

Jako licealistka oglądała swój pierwszy plakat w Muzeum Plakatu w Wilanowie i zadebiutowała jako karykaturzystka w miesięczniku „AURA”.

Od tego czasu brała udział w kilkuset wystawach zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych w Polsce i za granicą.

Jest laureatką ponad osiemdziesięciu nagród i wyróżnień za grafiki, ekslibrisy, rysunki satyryczne, plakaty, ilustracje a nawet projekt lampy.
grafika