Data wydarzenia
-
Miejsce
Kutnowski Dom Kultury
Wstęp
Wstęp wolny
Kontakt z organizatorami
sekretariat [at] kdk.net.pl
Organizator
Kutnowski Dom Kultury

W połowie kwietnia w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury pojawi się wystawa prac pod oryginalnym hasłem "AUA". Magdalena Wosik, graficzka i ilustratorka zaprezentuje serię plakatów i rysunków satyrycznych, pobudzających wrażliwość i poczucie humoru odbiorców. Wernisaż i spotkanie z artystką - 15 kwietnia o 17:00.

AUA! Rysunki i plakaty Magdaleny Wosik
WERNISAŻ – 15 kwietnia 2023 (sobota) godz. 17:00
Kutnowski Dom Kultury, 2 piętro, Galeria Okno na Sztukę

Wystawa dostępna w dniach 15.04.2023 – 23.05.2023

Wstęp wolny

Dlaczego AUA!?

Czy będzie bolało? No cóż… Plakat społeczny albo satyra powinny chociaż starać się boleśnie ukłuć widza. Mam nadzieję, że moje prace także poruszą emocje. Trzymam kciuki, że nawet wycisną łzy – te ze wzruszenia albo ze śmiechu…

Na wystawie w Galerii OKNO NA SZTUKĘ w KDK pokazuję plakaty i rysunki satyryczne. To zestaw skomponowany dla Galerii, w której wielokrotnie miałam okazję gościć na wystawach pokonkursowych, pokazując ilustracje do tekstów Jeremiego Przybory. Tym razem chcę podzielić się z gośćmi Galerii przykładami tej części mojej twórczości, której dotychczas w Kutnie nie prezentowałam.

Zarówno w moich plakatach jak rysunkach satyrycznych zazwyczaj czerpię z doświadczeń ilustratorki. Opowiadam w nich przeróżne historie, w plakacie – syntetycznie – korzystając z myślowych i plastycznych skrótów, a w satyrze – nieco bardziej rozbudowując graficzną narrację.

Serdecznie zapraszam na wystawę,

– Magdalena Wosik

 

Magdalena Wosik – graficzka, ilustratorka, autorka rysunków i tekstów, wykładowca.

Profesor uczelni w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Kuratorka Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki.

Przez trzynaście lat rysowała dla lokalnego wydania „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu i „Gazety Wrocławskiej. Polska The Times”. Pisała i rysowała dla dwutygodnika dla najmłodszych „Miś”.

Od kilkunastu lat nieprzerwanie współpracuje z miesięcznikiem dziecięcym „Świerszczyk”. Ilustruje teksty dla dzieci i młodzieży wielu autorów, ale ma na koncie także książki autorskie.

Jest współautorką (z Piotrem Rychlem) antykolorowanek „O! Ja cię! Smok w krawacie!” i „ Agencja z o. o.” (Wydawnictwo Bajka) i autorką „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki” i „Ale Draka! Rysuję zwierzaka!” (Nasza Księgarnia).

Dla wrocławskiego Ossolineum zaprojektowała i narysowała trzy komiksowe zeszyty „Pana Tadeusza w obrazkach”.

Obecnie koncentruje się w swojej działalności na plakacie, rysunku satyrycznym i ilustracji dla dzieci.

Jako licealistka oglądała swój pierwszy plakat w Muzeum Plakatu w Wilanowie i zadebiutowała jako karykaturzystka w miesięczniku „AURA”.

Od tego czasu brała udział w kilkuset wystawach zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych w Polsce i za granicą.

Jest laureatką ponad osiemdziesięciu nagród i wyróżnień za grafiki, ekslibrisy, rysunki satyryczne, plakaty, ilustracje a nawet projekt lampy.
grafika[1]


Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/wydarzenie/kutnowski-dom-kultury-aua-wernisaz-wystawy-rysunkow-i-plakatow-magdaleny-wosik

Załączniki
  • [0] https://um.kutno.pl/sites/default/files/styles/event_content/public/node.event.field_image_event/339749518_5530966997003657_3065935708946435188_n.jpg?h=75713c3d&itok=MEnNwS_W
  • [1] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/banner_menu/339749518_5530966997003657_3065935708946435188_n.jpg