Zasłużony trener z Honorową Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno

Adam Pawłowski wyróżniony Honorową Nagrodą Prezydenta

Adam Pawłowski zasłużony trener koszykówki w Kutnie otrzymał podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Kutno Honorową Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno. Złoty Lew powędrował na ręce byłego koszykarza i człowieka, który ma nieoceniony wkład w rozwój nie tylko kutnowskiej ale i ogólnopolskiej koszykówki.

Adam Pawłowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, magistrem wychowania fizycznego oraz trenerem z licencją klasy „A”  Polskiego Związku Koszykówki. To człowiek, którego zaangażowanie i pasja zainspirowały wiele pokoleń młodych sportowców oraz byłych i obecnych trenerów koszykówki. Jako zawodnik, reprezentował barwy takich klubów jak MZKS „CZARNI” Kutno, SKS „KASPROWICZ” Kutno oraz AZS – AWF Warszawa. Od 1973 roku, nieprzerwanie przez kolejne dekady, poświęcał się pracy trenerskiej w różnych klubach, począwszy od MZKS „CZARNI” Kutno, przez SKS „KASPROWICZ” Kutno, Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy „KUTNO”, aż po Miejski Klub Sportowy „KUTNO”.
Adam Pawłowski trenował zespoły seniorek I i II ligi oraz grupy młodzieżowe. Jako wychowawca wielu pokoleń koszykarek, Jego drużyny wielokrotnie występowały w finałach Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Spartakiadach Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego.
Pod jego przewodnictwem drużyny osiągnęły znakomite wyniki:
•    I miejsce w Mistrzostwach Polski w Minikoszykówce (Tczew),
•    II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek (Kutno, 1996),
•    III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek (Tarnów, 1982),
•    IV miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek (Żyrardów, 2010),
•    Wielokrotny finalista i medalista Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Wiele jego podopiecznych zostało powołanych do reprezentacji Polski
w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Anita Wojtczak-Olędzka, Ewa Wojtacka-Sosler, Marta Pawłowska, Alina Grzelak, Ewa Jędrzejczak, Katarzyna Karwasik, Agnieszka Mikołajczyk, Małgorzata Toruniewska, Monika Toruniewska, Daria Marchewka, Julia Myszkowska i wiele innych.
Za swoją pracę Adam Pawłowski został wielokrotnie uhonorowany.

Wyróżnienia te obejmują:

Odznaczenia państwowe:
•    Brązowy Krzyż Zasługi (18.07.1984),
•    Srebrny Krzyż Zasługi (10.06.1997),
•    Złoty Krzyż Zasługi (14.03.2003).
Odznaczenia resortowe:
•    Srebrna Honorowa Odznaka ŁOZKosz (1982),
•    Srebrna Honorowa Odznaka PZKosz (1983),
•    Honorowa Odznaka za Zasługi w Sporcie Szkolnym (1983),
•    Medal za Zasługi w Rozwoju Sportu Szkolnego (1987),
•    Srebrna Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” (1992),
•    Złota Honorowa Odznaka ŁOZKosz (1998),
•    Złota Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” (1998),
•    Złota Honorowa Odznaka PZKosz (2000),
•    Medal za Zasługi dla Polskiej Koszykówki (2010).

Adam Pawłowski, przez lata swojej działalności, nie tylko osiągał sukcesy sportowe, ale przede wszystkim kształtował charaktery i rozwijał talenty młodych ludzi. Jego praca, poświęcenie i pasja do koszykówki pozostawiły trwały ślad w sercach wielu zawodniczek i współpracowników.
Z głębokim szacunkiem i uznaniem pragniemy dziś uhonorować Adama Pawłowskiego, dziękując mu za jego wkład w rozwój polskiej koszykówki i życząc satysfakcji z osiągnięć i możliwości obserwacji kontynuacji Jego pracy.

Adam Pawłowski wyróżniony Honorową Nagrodą Prezydenta