Czerwiec w bibliotece

plakat wydarzenia

CZERWIEC W BIBLIOTECE

11.06. Dyskusyjny Klub Książki
16.30  Dyskusje o literaturze, temat spotkania: sztuczna inteligencja – nadzieja czy zagrożenie

12.06.  X edycja Święta Wolnej Książki
14.00 - 14.15 - czytelniczy flashmob - zamanifestuj swoją książkową pasję czytając w publicznym miejscu
Pl. M. J. Piłsudskiego, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Królewska: Credit Agricole, Fashion World, Cukiernia Wasiakowie, radio Q, Royal Cafe, Sonia boutique, Croccantino; Punkt usługowy Toya – ul. Oporowska 5, CukroVia – ul.Kościuszki 9

14.00 -18.00 - Park R. Traugutta - integracyjny piknik pod wiszącą książką - weź ze sobą książkę, koszyk z prowiantem i ciesz się lekturą na łonie natury - Biblioteka zapewnia napoje
i miłą atmosferę

15.00 CukroVia, Pałac Saski- otwarcie nowej półki bookcrossingowej
18.00  otwieramy bramy do innego świata - wieczór polskiej baśni, która dociera głębiej niż nauki moralne i terapeutyczne rozmowy – warsztaty z bajarką
/ wejściówki do odebrania od 3.06

14.06. Nie zawsze cisza...muzyka w bibliotece

15.00 "Chicago" – amerykański musical w reżyserii Roba Marshalla.

15.06 IX rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

11:30 Rajd rowerowy dla miłośników książek, bibliotek i rowerów. Organizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Nowych Ostrowach.
Trasa rajdu: Kutno – Rezerwat Przyrody Perna – Nowe Ostrowy – Kutno (ok. 35 km)
Start rajdu: godz. 12:00 przed MiPBP w Kutnie (rejestracja uczestników od godz. 11:30)

18.06. Filmowe hity dla spóźnialskich
15.00 Polski animowany dramat filmowy z 2023 roku w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana.
Film jest trzecią pełnometrażową adaptacją powieści Władysława Reymonta.

20.06. Klub Filmowy. Ucieczka z kina

18.00 Komedia francuska z 1953 roku. Reżyseria Jacgues Tati
Przygody Pana Hulot, który przyjeżdża na wakacje do nadmorskiej miejscowości. Choć bohater chce tylko korzystać z pięknej pogody i urokliwego kurortu, nieopatrznie wywołuję lawinę drobnych problemów, awarii i nieporozumień.

Gościem specjalnym pokazu będzie filmoznawczyni i krytyczka dr Patrycja Mucha, miłośniczka twórczości Tatiego.
Prowadzi krytyk filmowy Sebastian Smoliński

21.06  Biblioteka bliżej natury
11.00 -17.00  Zielony ryneczek przy bibliotece
Wystawcy z województwa łódzkiego i rolnicy z regionu będą prezentować
i sprzedawać swoje ekologiczne produkty. Impreza organizowana przy współpracy Urzędu Gminy Kutno, a także inicjatyw: Agro Perma Lab, Lasy na zawsze, Kooperatywa Dobrze.
17.00 - Na skróty ze wsi do miasta. Przyszłość krótkich łańcuchów dostaw zdrowej
i sprawdzonej żywności - inicjatywa w Kutnie. Spotkanie prowadzi Kooperatywa Dobrze z Warszawy.
18.00 - „Ziarno świadomości” - film dokumentalny Rafała Smykowskiego i Filipa Koneckiego, spotkanie z reżyserem Rafałem Smykowskim, Natalią Cikowską, dyskusja.
"Osią dokumentu jest inspirująca sylwetka Pedra Dogora – rolnika-idealisty
(ale z konkretnymi rozwiązaniami), poświęcającego się ochronie różnorodności nasion, uzdrawiania gleb, dbania o życie biologiczne i zarażania swoją pasją innych. Jego oczami przyglądamy się globalnemu systemowi produkcji żywności, rujnującej gleby, chemizacji, absurdom dystrybucji, ale przede wszystkim szansom i nadziejom na wzmocnienie lokalnej gospodarki"
Film cieszy się ogromna popularnością i otrzymał nagrodę miesiąca w kategorii najlepszy film o ochronie środowiska w ramach Cannes World Film Festival.
/ wejściówki do odebrania od 3.06

24,25.06. Kino na lato

15.00- Seanse filmowe w kameralnym kinie biblioteki

28.06. RóżoGranie
13.00 – 18.00 - rozgrywki gier fabularnych (RPG)

28.06. Koncert - Jakie to Pani miody w swej barci skrywasz?

18.00 - Czytelników fraszki niezawstydne w bluesowo-jazzowej oprawie.
Wieczór poetycko-muzyczny, podczas którego nie zabraknie dobrego humoru, energetycznych bluesowych songów i muzycznych niespodzianek.
Wykonawcy:
Andrzej Morstin, potomek znanego polskiego poety Jana Andrzeja Morsztyna, dyplomata, człowiek wielu pasji, założyciel Fundacji Herbu Leliwa.
Grzegorz Kapołka, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues. Wielokrotny zwycięzca w kategorii – Najlepszy polski gitarzysta bluesowy, ma swoim koncie 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się̨ jako muzyk sesyjny.
Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, producent, manager. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt nagranych jako muzyk sesyjny z artystami zarówno z Polski
jak i zagranicy oraz dwa albumy autorskie (Gorczyca i Przyjaciele - 2016 i Piosenki - 2020 na której pojawiają̨ się̨ znakomici soliści i instrumentaliści, miedzy innymi Jennifer Batten, Patsy Gamble, Keith Thompson, Piotr Foreman Foryś, Szymon Pejski czy Lora Szafran ). Łukasz przez ponad 25 lat swojej aktywności muzycznej współpracował z wieloma cenionymi i uznanymi artystami z kręgu bluesa, rocka oraz jazzu.
W trakcie występu zostaną wykorzystane fraszki czytelników nadesłane na konkurs organizowany przez MiPBP w Kutnie z okazji wizyty Andrzeja Morstina.
/ wejściówki do odebrania od 10.06