Można składać wnioski - dotacje na przydomowe oczyszczalnie czekają

Urząd Miasta Kutno

Ruszył proces przyjmowania wniosków na dofinansowania do instalacji przydomowych oczyszczalni. To kolejny ekologiczny program, który wdrażany jest w mieście. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy, których nieruchomości z przyczyn technicznych nie można podłączyć do systemu zbiorczej kanalizacji sanitarnej. Program jest również dedykowany dla właścicieli nieruchomości, które położone na terenach nieskanalizowanych, w których nie planuje się  budowy sieci kanalizacyjnej w ciągu najbliższych trzech lat.

Wysokość dotacji to 50 % kosztów związanych z realizacją inwestycji, ale nie więcej niż 3000 zł. Warto przypomnieć, że już od kilku lat w Kutnie istnieją programy dotacji dla mieszkańców wymieniających piece w swoich budynkach oraz przyłączających się do miejskiego systemu kanalizacji.

Wnioski o dotację na przydomowe oczyszczalnie można składać do 31 sierpnia w Urzędzie Miasta Kutno w Wydziale Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej w pokoju 329.
Po więcej informacji KLIKNIJ TUTAJ lub zadzwoń pod numer telefonu 24 253 12 54.