Miasto bez barier architektonicznych - kolejne przejścia dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Przejście dla pieszych

Kolejne bariery architektoniczne znikają z przestrzeni miejskiej. Kilkanaście przejść dla pieszych zostało dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Niewielkie zmiany spowodują ułatwienia dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Z ułatwień skorzystają również rodzice najmłodszych mieszkańców miasta, którzy spacerują z wózkami. Przez ostatnie tygodnie na przejściach dla pieszych obniżono krawężniki oraz nawierzchnię chodników w obrębie przejść dla pieszych w centralnej i północnej części miasta.

Koszt tego zabiegu to niespełna 20 000 złotych.

Lista miejsc, gdzie usunięte zostały bariery architektoniczne.

Przejście dla pieszych

Lp.

1 ul. Staszica – pomiędzy blokiem nr 18 a 20
2 ul. Jana Pawła II – zjazd przy Biedronce