Biuletyn Informacji Publicznej

Wybory Europejskie 9.06.2024 r.

aaa
Szanowni Państwo, 
 
zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 9 czerwca 2024 r. Jest to ważne wydarzenie, które pozwala nam, obywatelom Polski i Unii Europejskiej, decydować o kierunku, w jakim będzie się podążać Europa.  
Fundacja Instytut Polityk Publicznych gorąco zachęca do aktywnego udziału w tych wyborach. Warto wykorzystać swój głos, gdyż im więcej osób głosuje, tym silniejsza staje się demokracja. 
Dlaczego warto wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego? 
  • Współdecydowanie o przyszłości Unii Europejskiej: w tym roku wybieramy 53 posłów i posłanek, którzy będą wpływać na kluczowe decyzje dotyczące polityki klimatycznej, gospodarczej, społecznej i wielu innych obszarów. 
  • Wzmocnienie głosu Polski: wysoka frekwencja wyborcza wzmacnia pozycję naszego państwa w Unii Europejskiej. 
  • Realizacja obywatelskiego obowiązku: udział w wyborach to fundamentalne prawo każdego obywatela, dające możliwość wyrażenia swoich poglądów i preferencji politycznych. 
Jednocześnie zachęcamy do rejestracji na wspolnie.eu. Jest to oficjalna strona Parlamentu Europejskiego, która tworzy społeczność, wierzącą w demokrację i chcącą aktywnie uczestniczyć w demokracji europejskiej, zarówno na poziomie lokalnym, jak i unijnym. Platforma pozwala na dzielenie się wiedzą, doskonalenie swoich umiejętności, współpracę z Parlamentem Europejskim oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi o podobnych poglądach. 
Zespół Instytutu Polityk Publicznych 
aaa