Uwaga na złą jakość powietrza w Kutnie

Dym w centrum Kutna

Kutno znalazło się w obszarze ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10. Zła jakość powietrza prognozowana jest na czwartek (10.01).

Prognozowane na dzień 10.01.2024 r. przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: Kutno - centrum miasta (teren zwartej zabudowy), część południowo-zachodnia, Łask - obszar zabudowany miasta - centrum miasta (zachodnia część w granicach administracyjnych), Łódź - rejon skrzyżowania al. Jana Pawła II/ al. Włókniarzy/al. Mickiewicza /ul. Bandurskiego, Zgierz - obszar zabudowany - centrum miasta, część wschodnia, północna, południowa, środkowo-zachodnia.

Służby apelują o ograniczenie długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni przez dłuższy czas.