Nowy kompleks sportowy już gotowy

Kompleks sportowy przy SP 9

Mieszkańcy Kutna lada dzień będą mogli skorzystać z nowego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9. Przez ostatnich 10 miesięcy trwała budowa nowoczesnego wielofunkcyjnego obiektu.

Na sztucznej nawierzchni wytyczone zostały m.in. boisko do piłki nożnej i baseballu, do którego zakupione zostały także specjalne tunele treningowe.
Dodatkowo powstało boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Ponadto wybudowane zostały tartanowe bieżnie: sześciotorowa, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Do tego są też miejsca do skoku w dal i trójskoku.

Swoje miejsce mają też miłośnicy skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą. Na terenie kompleksu ustawione zostały stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane są nowe ławki, a całość jest oczywiście odpowiednio oświetlona.

Rozbudowa infrastruktury sportowej będzie służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej w mieście jak i mieszkańcom. Obiekt będzie bowiem otwarty dla wszystkich trenujących.

Miasto Kutno zapłaciło za inwestycję około 6 500 000 złotych. 5 000 000 złotych to pieniądze z pozyskanego dofinansowania. Wykonawcą inwestycji była firma ADA-Light z powiatu gostynińskiego.

Okazja do przetestowania obiektu będzie już w sobotę (02.09) o 11:00 podczas akcji „Pierwszy Trening przy Dziewiątce”. Wszyscy chętni będą mogli pobiegać, zagrać w piłkę nożną, siatkówkę plażową czy baseball. Dla uczestników przygotowano nagrody.

Nowe boisko SP9

Plakat Pierwszy Trening Przy Dziewiątce