Maseczki i płyny do dezynfekcji powierzchni trafią do mieszkańców Kutna

Na zdjęciu widać strażaków przekazujących płyny do dezynfekcji dla UM Kutno

Około 120 000 maseczek jednorazowego użytku oraz kilkaset litrów płynów do dezynfekcji powierzchni trafi do mieszkańców Kutna. Miasto za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymało środki ochrony osobistej od Prezesa Rady Ministrów. Dla ułatwienia procedury dystrybucji maseczek, przesłaliśmy je do kilkunastu instytucji działających na terenie miasta.

- Przekazaliśmy maseczki i płyny do spółdzielni mieszkaniowej, zarządców lokali miejskich, szkół, przedszkoli, zakładów pracy i wszystkich parafii działających na terenie miasta,. Wszystko po to,  aby środki ochrony w jak największej ilości dotarły do mieszkańców Kutna – wyjaśnia Zbigniew Burzyński Prezydent Kutna.

Maseczki rozdawane będą bezpłatnie do wyczerpania zapasów. Wart przypomnieć, że rząd przedłużył obostrzenia związane z obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Województwo łódzkie znajduje się wśród pięciu województw, które mają najwyższą dzienną średnią zakażeń obok śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

Poniżej lista instytucji, do których przekazaliśmy środki ochrony osobistej z prośbą o dalszą dystrybucję.

RSM PIONIER w Kutnie

TBS  Sp z o.o. w Kutnie

Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie

Kutnowskie szkoły podstawowe i przedszkola