Maseczki i płyny do dezynfekcji powierzchni trafią do mieszkańców Kutna

Na zdjęciu widać strażaków przekazujących płyny do dezynfekcji dla UM Kutno[0]

Około 120 000 maseczek jednorazowego użytku oraz kilkaset litrów płynów do dezynfekcji powierzchni trafi do mieszkańców Kutna. Miasto za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymało środki ochrony osobistej od Prezesa Rady Ministrów. Dla ułatwienia procedury dystrybucji maseczek, przesłaliśmy je do kilkunastu instytucji działających na terenie miasta.

- Przekazaliśmy maseczki i płyny do spółdzielni mieszkaniowej, zarządców lokali miejskich, szkół, przedszkoli, zakładów pracy i wszystkich parafii działających na terenie miasta,. Wszystko po to,  aby środki ochrony w jak największej ilości dotarły do mieszkańców Kutna – wyjaśnia Zbigniew Burzyński Prezydent Kutna.

Maseczki rozdawane będą bezpłatnie do wyczerpania zapasów. Wart przypomnieć, że rząd przedłużył obostrzenia związane z obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Województwo łódzkie znajduje się wśród pięciu województw, które mają najwyższą dzienną średnią zakażeń obok śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

Poniżej lista instytucji, do których przekazaliśmy środki ochrony osobistej z prośbą o dalszą dystrybucję.

RSM PIONIER w Kutnie

TBS  Sp z o.o. w Kutnie

Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie

Kutnowskie szkoły podstawowe i przedszkola