Kutno w gronie Aktywnych Miast - mieszkańcy mogą pobierać specjalną aplikację

Rowerowa Stolica Polski

Miasto Róż dołącza do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Kutno w tym roku przystąpiło do projektu Aktywne Miasta. Zachęcamy do pobierania specjalnej aplikacji i kręcenia kilometrów dla naszego miasta.

Docelowa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się w czerwcu, ale już dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny startuje oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem, czyli czerwcową rywalizacją!

Co należy zrobić, aby dołączyć do treningu?

•    Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu(Sklep Play lub App Store).
•    Zarejestruj się
•    Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023.
•    Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry.
•    W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem
z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

W przypadku Kutna na początek proponujemy dwie grupy: ogólną i Rowerowe Kutno.

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

W ubiegłorocznym Treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie  15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

Więcej informacji na temat rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski znajdziesz tutaj

Rowerowa Stolica Polski