I Bieg Doliną Rzeki Ochni już w niedzielę

Bieg doliną Ochni

Już w niedzielę (24.03) ruszy Sportowa Wiosna nad rzeką Ochnią. Cykl wydarzeń na świeżym powietrzu na nowo powstałych terenach rekreacyjnych zainauguruje I bieg doliny rzeki Ochni. Zapisało się na niego łącznie około 360 uczestników: biegaczy i miłośników nordic walking.

Do biegu zgłosiło się 100 dzieci, które rywalizować będą w biegach dziecięcych na dystansach 100 i 200 metrów. To właśnie najmłodsi zawodnicy rozpoczną zmagania w Parku Nad Ochnią już o godzinie 11:00. Wszystko poprzedzi oficjalne otwarcie Zielonej Osi Miasta i wspólna rozgrzewka. Bieg główny z ponad 200 uczestnikami rozpocznie się punktualnie w południe.

Start i meta biegu głównego również zlokalizowane będą w Parku Nad Ochnią. Trasę w dużej mierze stanowić będzie nowo powstała ścieżka rekreacyjna. Biegacze pobiegną nią do ulicy Sienkiewicza, by później zawitać na ulicach: Królewskiej, Kościuszki, Barlickiego, Plac Piłsudskiego, Narutowicza i Barei skąd znów skręcą w ścieżkę rekreacyjną, którą dobiegną na Józefów. Później terenami zielonymi wrócą do Parku Nad Ochnią.

W związku z biegiem na kierowców w Kutnie czekają utrudnienia. W godzinach od 12:00 do 14:00 wspomniane ulice mogą być czasowo zamykane.

W Parku Nad Ochnią na wszystkich mieszkańców czekać będą różnego rodzaju atrakcje. Będzie strefa morsowania, stoisko Lasów Państwowych, który przygotował gry i zabawy oraz stoisko Urzędu Miasta, gdzie będzie można przynieść zużyte baterie, by otrzymać za nie gadżety Kutna - Miasta Róż. Dodatkowo animacje dla dzieci zapewni Leo Market, a porad dotyczących zieleni udzielą eksperci z dziedziny ogrodnictwa. Nie zabraknie także czegoś na ząb.

Harmonogram wydarzenia:

9:00-10:20 - odbiór numerów startowych i zbiórka dzieci przed sceną

10:30 - powitanie uczestników biegów dziecięcych i wspólna rozgrzewka

10:45 - oficjalne rozpoczęcie wydarzenia przez Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego i zaproszonych gości

11:00 - start biegów dziecięcych

11:30 - dekoracja zwycięzców biegów dziecięcych (przy boisku Orlik ZHP)

11:45 - rozgrzewka przed biegiem głównym

12:00 - start biegu głównego