Dziś Dzień Pamięci o kutnowskich Żydach

plakat wydarzenia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej rozpoczęło realizację 7. edycji zadania publicznego „Na krawędzi pamięci… rzecz o kutnowskich Żydach”, dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno. Tradycyjnie składać się ono będzie z szeregu działań edukacyjnych skierowanych głównie do młodych mieszkańców Kutna, realizowanych na terenie naszego miasta oraz w Chełmnie nad Nerem, który wiosną 1942 roku był ostatnim etapem życia siedmiotysięcznej społeczności żydowskiej Kutna.

Koordynatorką akcji edukacyjnych będzie ich pomysłodawczyni, Bożena Gajewska, wieloletnia prezes TPZK i aktywistka Forum Dialogu − najstarszej polskiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz budowania dobrych relacji polsko-żydowskich w oparciu o wspólne dziedzictwo historyczne.

Pierwszym wydarzeniem w ramach tego projektu będą uroczyste obchody Dnia Pamięci o Kutnowskich Żydach, na które zapraszamy 19 kwietnia o godz. 12:00 przed tablicę pamiątkową na terenie dawnego Jugenlager Konstancja przy ul. Mickiewicza 100.

Info: fb TPZK

Foto: Bożena Gajewska