Stowarzyszenie Kutno Biega zaprasza na zajęcia

Viegacze z Kutno Biega

Biegacze ze Stowarzyszenia Kutno Biega nadrabiają zaległości i wracają na biegowe ścieżki. Po okresie pandemii i ograniczonej aktywności fizycznej rozpoczęli swoje zmagania z wielką energią.

- Jesteśmy po realizacji projektu „Aktywność sportowa=zdrowie” z Wojewódzkiego Programu Mikrograntów, którego celem było zwalczanie skutków COVID-19. Różne aktywności pomogły nam wzmocnić naszą aktywność fizyczną oraz biegową.Ponownie jeździmy na zawody biegowe, a możliwe to jest dzięki wsparciu władz miasta – prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Kutno Mariusza Sikorę - podkreślają biegacze.

Stała współpraca i wsparcie pozwala zawodnikom nie tylko na na realizację celów statutowych Stowarzyszenia ale i na promocję Kutna w różnych zakątkach kraju i za granicą.  Stroje nawiązujące do Miasta Róż widoczne są poprzez kolorystykę, szczególnie jest to widoczne, gdy zawodnicy z Kutna stają na podium. W ostatnim czasie Anna Szczepańska wywalczyła I miejsce podczas łódzkiego Biegu Ulicą Piotrkowską w kategorii mundurowej - straży pożarnej. Niektórzy wybiegali swoje życiowe czasy, a wszyscy z uśmiechem na ustach pokonali 10km i zdobyli pamiątkowy medal.

Warto wspomnieć, że ostatnio kutnowscy biegacze obchodzili 5. urodziny parkrun Kutno i 200 bieg parkrun Kutno. Było bardzo hucznie, smacznie i aktywnie.

Oczywiście do grupy miłośników biegania można cały czas dołączyć wystarczy odwiedzić profile w mediach społecznościowych: parkrun Kutno, BiegamBoLubię Kutno oraz Kutno Biega. Sympatycy aktywności fizycznej spotykają się na darmowych zajęciach w przemiłej atmosferze bez względu na wiek i stopień zaawansowania pod kątem sportowym.

Biegacze ze stowarzyszenia Kutno Biega