Biuletyn Informacji Publicznej

Luty w bibliotece

plakat wydarzenia

 

 

plakat wydarzenia

 

Luty w bibliotece 2024

 

Zrealizuj swój projekt z naszą Biblioteką!
Konkurs na inicjatywy lokalne dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Celem jest zaangażowanie mieszkańców w życie społeczno-kulturalne oraz integracja lokalnej społeczności poprzez wspólną realizację proczytelniczych projektów edukacyjno-animacyjnych.
Kwota przeznaczona na realizację projektów to 20 405 zł.
W ramach zadania „Biblioteka jest mi bliska” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

5-7.02.2024 r. 

Eksperymentalno-taneczne ferie z Biblioteką
Zumba kids, zajęcia warsztatowe.

7.02.2024 r. | godz. 18.00 | Czytelnia

 „Pomoc psychologiczna w depresji i w okresie żałoby”
Spotkanie z dr. Kazimierzem Kopczyńskim wokół książki wydanej przez Akademię Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie
Adiunkt w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie, absolwent psychologii w Uniwersytecie Łódzkim, specjalność- psychologia kliniczna. Ukończył także studia podyplomowe z ekologii, geologii, prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycznej, a także geriatrii i opieki długoterminowej. Jest autorem książki „Zainteresowania i system wartości u nieletnich zagrożonych samobójstwem” oraz współautorem dwóch książek interdyscyplinarnych „Kamień w religii, kulturze i sztuce” i „Krajobraz przyrodniczy i kulturowy. Próba ujęcia interdyscyplinarnego”. W swojej działalności naukowej i popularyzacyjnej i dydaktycznej dr Kazimierz Kopczyński głosi ideę holistycznego podejścia do Człowieka, Ziemi i Wszechświata. Jest zwolennikiem ekofilozofii, która wskazuje na duchowy i estetyczny wymiar Przyrody, ale także egzystencjalizmu dostrzegającego tragizm życia ludzkiego.
Wejściówki do odebrania od 1.02

09. 02. 2024r. | godz. 12.00 | Czytelnia
Eksperymentalno-taneczne ferie z Biblioteką
Bal karnawałowy na zakończenie ferii

9.02.2024 r. | godz. 15.00 | Sala Audiowizualna                                  
Nie zawsze cisza...muzyka w bibliotece
Jacques Offenbach  " Życie paryskie "

19, 20.02.2024 r. | godz.15.00 | Sala Audiowizualna                                  
Kino na Nowy Rok
Seans filmowy w kameralnym kinie biblioteki.

20. 02. 2024 r. | godz. 12:00 | Czytelnia 
Spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim, tiktokerem (@prawomarcina). Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, TikToker roku 2023 wg. See Blogers. W social-mediach jestem znany jako Prawo Marcina. Spotkanie wokół wydanej w styczniu książki: "Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole”. 

21.02.2024r. | godz. 18.00 | Czytelnia 
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem i promocja jego najnowszej książki „Dawno temu w Warszawie” będącej kontynuacją „Ślepnąc od świateł”. Prowadzi Radosław Wąs.       
Jakub Żulczyk - jeden z najbardziej znanych pisarzy młodego pokolenia, scenarzysta i podcaster. Zadebiutował w 2006 roku książką: ”Zrób mi jakąś krzywdę”, następnie pojawiły się :„Radio Armageddon” (2008), „Instytut” (2010), dwuczęściowa powieść dla młodzieży „Zmorojewo” i „Świątynia” (2011) Ślepnąc od świateł” (2014), która przyniosła autorowi ogromną popularność i nominację do „Paszportów Polityki”, ponadto  na podstawie tej powieści stacja HBO Europe wyprodukowała serial TV (wg scenariusza autorskiego) w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego.W kwietniu 2017 r. ukazała się kolejna powieść:. „Wzgórze psów”- trwają prace nad scenariuszem do serialu na podstawie tej powieści, autorami scenariusza są Jakub Żulczyk i reżyser Piotr Domalewski. W 2019 ukazała się powieść. „Czarne słońce”, a w 2021 - „Informacja zwrotna”. która zdobyła tytuł „książki roku 2021” serwisu www.granice.pl oraz  nominację do Bestsellerów Empiku 2021. 
W latach 2020-2022, razem z Juliuszem Strachotą, Jakub Żulczyk prowadził podcast pt. „Co ćpać po odwyku” poświęcony wychodzeniu z uzależnień.
We wrześniu 2023 premierę miała  najnowsza powieść autora: „Dawno temu w Warszawie”, stanowiąca kontynuację powieści „Ślepnąc od świateł. W listopadzie tamtego roku na platformie Netflix, premierę miał serial na podstawie książki „Informacja zwrotna” w reż. Leszka Dawida, z rolą główną Arkadiusza Jakubika.
Wejściówki do odebrania od 1.02

22.02.2024 r. | godz. 16.00 | Sala Audiowizualna
Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Lubisz czytać? Rozmawiać i słuchać o książkach? Chętnie dzielisz się spostrzeżeniami?
Jesteś ciekawa/y opinii innych czytelników? Nie obrażasz się na odmienny punkt widzenia?
Zapraszamy na niezobowiązujące pogaduchy o książkach 22 lutego (czwartek) na godz. 16-tą do sali audiowizualnej. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

23.02.2024 r. | godz. 18.00 | Czytelnia    
Kutno z pasją, spotkanie z Danielem Mikołajczykiem - Wicemistrzem Polski w morsowaniu.
Daniel Mikołajczyk z klubu Białe Morsy Gostynin-Kutno, podczas XX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie, przebywając 6 godzin w lodowatej wodzie obronił tytuł wicemistrza Polski w Morsowaniu w kat. mężczyzn w roku 2023 i zwiększył tym samym swój rekord z poprzedniego roku o 4 godziny. Jest to najdłuższy zarejestrowany czas, jaki do tej pory osiągnięto. Kutnowski mors brał również udział m.in. w grudniu 2022 roku w VII edycji Mikołajkowego Przepływania Wisły, w sztafecie pływackiej „Lodowe Srebro" płynąc 80 metrów pod ziemią na dystansie 100 metrów, w II Sztafecie Morsowej w Białej Rawskiej, w Biegu Morsa w Rawie Mazowieckiej oraz kąpieli pod Wodospadem Podgórnej w Karkonoszach. 
Wejściówki do odebrania od 1.02

24.02.2024 r. | godz. 13.00 | Czytelnia
RóżoGranie – rozgrywki RPG
28.02.2024  |  godz. 18.00 | Sala Audiowizualna                                  
Klub Filmowy. Ucieczka z kina
Komediodramat z 1983 roku. Grupa bogatych przedsiębiorców naftowych chce kupić  szkocką wioskę rybacką. Planują wybudować tam nową rafinerię. Jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł.
reżyseria Bill Forsyth
Prowadzi krytyk filmowy Sebastian Smoliński

29.01.2024  |  godz. 17.00 - 20.00 
„Jesteś kowalem swojego losu, zbierasz co zasiałeś.”
 Spotkanie z popularyzatorem wiedzy i youtuberem Mieczysławem Bielakiem  
(ilość miejsc ograniczona, zgłaszanie smsem 508919411 lub wejściówka)
Mieczysław Bielak, ekonomista z zawodu, absolwent UMK w Toruniu,z zamiłowania fizyk kwantowy.Jest  popularyzatorem wiedzy o transerfingu rzeczywistości łączącego zasady fizyki kwantowej z psychologią. Wyznaje zasadę, że relacja z cząstkami elementarnymi, które tworzą otaczający świat fizyczny i zarzadzanie energią nań  skierowaną  jest podstawowym budulcem jakości życia, jego sukcesów i upadków.
 

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
jpg plakat wydarzenia
1.42 MB Pobierz