Wakacje w bibliotece 2022

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

WAKACJE W BIBLIOTECE

3.07.22 godz. 10.00 – 14.00
Piknik "Na kocyku - śniadanie z Radiem Q" (teqball, warkoczyki, malowanie twarzy, ścianka?) przy współpracy ze Szkołą Języków Obcych Your Success", miś Teddy Eddie

4. – 29.07.2022 w godz. 11.00 – 12.30
Wakacyjne rękodzieło w Bibliotece – seria warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zapisy tel. 24 355 10 12 wew. 103

10.07.2022 godz.16.00
Piotr Polk ”Znani czytają poezję - show”, prowadzi Marcin Michrowski

Piotr Polk - wszechstronny artysta, wychowanek Jana Machulskiego  grający w filmach, serialach, teatrze, uzdolniony muzycznie. Największą popularność przyniosła mu rola młodszego inspektora Oresta Możejkę w serialu TVP1 Ojciec Mateusz.

Marcin Michrowski - dziennikarz telewizyjny.

21.07.2022 godz.18.00
Spotkanie autorskie - Łukasz Orbitowski

powieściopisarz o nieograniczonej wyobraźni. Początkowo specjalizował się głównie w literaturze grozy i fantastycznej, później autor beletrystyki. Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej  Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Przez czytelników ceniony za swój niepowtarzalny styl. Do jego najbardziej znanych książek należą "Tracę ciepło", "Szczęśliwa Ziemia", "Inna Dusza" oraz "Kult".

Spotkanie prowadzi Radosław Wąs

29.07.2022 godz.15.00 - 18.00
Wymiana roślin ogrodowych i doniczkowych z poradą ogrodniczą i z prezentacją bibliotecznych poradników.

07. 08.2022 godz. 10.00 – 15.00
Piknik rodzinny z Biblioteką

12.08.godz.18.00
Letni Koncert z potańcówką
Wiesław Prządka (bandeon) i Piotr Matuszczyk (piano) – muzyka francuska i tango argentyńskie

21.08.2022 godz.16.00
Rafał Królikowski „ Znani czytają poezję”

aktor filmowy ,teatralny i telewizyjny. Na deskach teatralnych po raz pierwszy stanął  tuż po ukończeniu warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, debiutując w spektaklu dyplomowym pt." Awantura w Chioggi". Związany był z Teatrem Powszechnym, później także m.in. z Teatrem „Scena Prezentacje”, Teatrem Polskim, Studiem Buffo, Kamienicą czy 6. piętro. Pierwszą rolę filmową zagrał u samego mistrza  Andrzeja Wajdy w obrazie „Pierścionek z orłem w koronie” (1992). Szerszej publiczności znany jest z filmów: „Syzyfowe prace” (1998), „Pół serio” (2000), „Zemsta” (2002), „Ciało” (2003), „Lejdis” (2008), „Nigdy w życiu” (2004), „Kurier” (2019). Aktor ma w swoim dorobku także role w serialach: „Na dobre i na złe, „M jak miłość, „Tango z aniołem, „Egzamin z życia”, „Niania, „Teraz albo nigdy". Praca zawodowa Rafała Królikowskiego została doceniona przez widzów i środowiska artystyczne, aktor jest bowiem laureatem licznych nagród, m. in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego czy nagrody na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Spotkanie z aktorem poprowadzi Marcin Michrowski

Oferta Działu Zbiorów Audiowizualnych

„ Wakacje w bibliotece” projekcje filmów dla  dzieci i młodzieży w Dziale Zbiorów Audiowizualnych, od poniedziałku do piątku   godz. 12.30  (wstęp wolny)

„Wakacyjne kino na życzenie”  możliwość umówienia na bezpłatną projekcję filmu grupy formalnej  i nieformalnej w kameralnym kinie Biblioteki.

Posiadamy w zbiorach filmy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących.

Wypożycz audiobooka na wakacje.

Wakacje oznaczają zwykle więcej wolnego czasu, który można przeznaczyć na czytanie bądź słuchanie książek.

Jest w czym wybierać -  w zbiorach Biblioteki znajduje się ponad 5000 audiobooków, a wśród nich literatura piękna dla dzieci i dorosłych, biografie, reportaże i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kącik Winyla – zapraszamy do odsłuchiwania na miejscu przy pomocy profesjonalnego sprzętu i wypożyczania płyt gramofonowych. W zbiorach Biblioteki ponad 3000 winyli.

plakat wydarzenia