Informacja o możliwości handlu kwiatami i zniczami w okresie Święta Zmarłych

Data zamieszczenia postępowania
Status
Aktualne

I N F O R M A C J A

Prezydent Miasta Kutno informuje, że w okresie od 29 października 2022 roku do 02 listopada 2022 roku handel kwiatami i zniczami związany ze Świętem Zmarłych może odbywać się na niżej wymienionych terenach:
1)    przy cmentarzu parafialnym, na ulicy Cmentarnej:
- wzdłuż ogrodzenia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o. o. w Kutnie - 29 stanowisk.
Czynsz dzierżawny za jeden dzień dzierżawy za 1 m2 zajętej powierzchni ustalono w wysokości:
* stanowiska od nr 1  – do nr 6  –   10 zł + 23% podatku VAT
* stanowiska od nr 7  – do nr 29  –   8 zł + 23% podatku VAT
- w zatoce parkingowej wzdłuż ogrodzenia cmentarza między pierwszą a drugą bramą cmentarną - 15 stanowisk.
Czynsz dzierżawny za jeden dzień dzierżawy za 1m2  zajętej powierzchni ustalono w wysokości:
* stanowiska od nr 1 – do nr 3 oraz od nr 13 – do nr 15 – 10 zł + 23% podatku VAT
* stanowiska od nr 4 – do nr 12 – 8 zł + 23% podatku VAT
- w zatoce parkingowej wzdłuż ogrodzenia cmentarza między drugą a trzecią bramą cmentarną - 32 stanowiska.
* stanowiska od nr 1 – do nr 3 oraz od nr 30 – do nr  32 – 10 zł + 23% podatku VAT
* stanowiska od nr 4 – do nr 29 – 8 zł + 23% podatku VAT

2)    przy cmentarzu komunalnym we wsi Kuczków gmina Kutno
- na części trawnika i części parkingu za latarnią po prawej stronie przed cmentarzem - 10 stanowisk.
Czynsz dzierżawny za jeden dzień dzierżawy ustalono w wysokości 8 zł + 23% podatku VAT za 1 m2  zajętej powierzchni.

3)    przy cmentarzu parafialnym na ul. Łąkoszyńskiej, od strony ul. Leopolda Staffa.
- na parkingu za miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych - 6 stanowisk.
1 m2 zajętej powierzchni.

4)    Osoby zainteresowane handlem w wyżej wyznaczonych miejscach, winny składać podania w terminie do dnia 23 września 2022 roku w Kancelarii Urzędu Miasta Kutno.

5) Przydział miejsc nastąpi w drodze losowania, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno (pokój nr  328) - w dwóch terminach:
W dniu 07 października 2022 roku
- na teren przy ul. Cmentarnej – w zatokach parkingowych między pierwszą a drugą bramą cmentarną (15 stanowisk) oraz między drugą a trzecią bramą cmentarną (32 stanowiska)
a)    o godzinie 1300 - dla osób, które w ostatnich 4-ech latach prowadziły handel i udokumentują  prowadzenie w tym czasie działów specjalnych
*) wykaz ww. osób sporządzony zostanie przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa w oparciu o zawarte umowy i przedstawione wraz z podaniem o dzierżawę zaświadczenia  (wykaz do wglądu w pok. 210A Urzędu Miasta Kutno od 03 do 06 października 2022 r. do godz. 1500), po 1 miejscu na gospodarstwo domowe,
b)    o godzinie 1330  - dla osób, które w ostatnich 4-ech latach prowadzili handel a nie spełniają warunku określonego w pkt. a)
*) wykaz ww. osób sporządzony zostanie przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa w oparciu o zawarte umowy - do wglądu w pok. 210A Urzędu Miasta Kutno od 03 do 06 października 2022 r. do godz. 1500), po 1 miejscu na gospodarstwo domowe,
c)    o godzinie 1400 - dla pozostałych osób, które złożą podania na w/w miejsca.

W dniu 14 października 2022 roku
- na teren przy cmentarzu parafialnym przy ul. Łąkoszyńskiej - o godzinie 1300,
- na teren przy cmentarzu komunalnym we wsi Kuczków gm. Kutno - o godzinie 1400.

Prezydent zastrzega, że losowanie może być przeprowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu losowania w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie Urzędu Miasta  Kutno na okres co najmniej 7 dni przed losowaniem, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik losowania będzie mógł w nim uczestniczyć.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno (pokój 210A) lub telefonicznie pod nr telefonu 24 253-12-49.

Kutno dnia 05.09.2022 roku