Informacja dot. handlu kwiatami i zniczami podczas Święta Zmarłych

Data zamieszczenia postępowania
Status
Aktualne

Prezydent Miasta Kutno informuje, że w okresie od 30 października 2023 roku do 2 listopada 2023 roku handel kwiatami i zniczami związany ze Świętem Zmarłych może odbywać się na niżej wymienionych terenach:
1)    przy cmentarzu parafialnym, na ulicy Cmentarnej:
- wzdłuż ogrodzenia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o. o. w Kutnie - 29 stanowisk.
Czynsz dzierżawny za jeden dzień dzierżawy za 1 m2 zajętej powierzchni ustalono w wysokości:
* stanowiska od nr 1  – do nr 9  –   12 zł + 23% podatku VAT
* stanowiska od nr 10  – do nr 29  –   10 zł + 23% podatku VAT
- w zatoce parkingowej wzdłuż ogrodzenia cmentarza między pierwszą a drugą bramą cmentarną - 15 stanowisk.
stanowiska od nr 1  – do nr 8  –    10 zł + 23% podatku VAT
* stanowiska od nr 9  – do nr 15  –   12 zł + 23% podatku VAT
- w zatoce parkingowej wzdłuż ogrodzenia cmentarza między drugą a trzecią bramą cmentarną - 32 stanowiska.
Czynsz dzierżawny za jeden dzień dzierżawy za 1m2  zajętej powierzchni ustalono w wysokości:
* stanowiska od nr 16 – do nr 20 oraz od nr 38 – do nr 47 – 12 zł + 23% podatku VAT
* stanowiska od nr 21 – do nr 37 – 10 zł + 23% podatku VAT
2)    przy cmentarzu komunalnym we wsi Kuczków gmina Kutno
- na części trawnika i części parkingu za latarnią po prawej stronie przed cmentarzem - 10 stanowisk.
Czynsz dzierżawny za jeden dzień dzierżawy za 1m2  zajętej powierzchni ustalono w wysokości 10 zł + 23% podatku VAT.
3)    przy cmentarzu parafialnym na ul. Łąkoszyńskiej, od strony ul. Leopolda Staffa.
- na parkingu za miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych - 6 stanowisk.
4)    Osoby zainteresowane handlem w wyżej wyznaczonych miejscach, winny składać
podania w terminie do dnia 30 września 2023 roku w Kancelarii Urzędu Miasta Kutno.
5) Przydział miejsc nastąpi w drodze losowania, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno (pokój nr  328) - w dwóch terminach:
W dniu 11 października 2023 roku
- na teren przy ul. Cmentarnej – w zatokach parkingowych między pierwszą a drugą bramą cmentarną oraz między drugą a trzecią bramą cmentarną (47 stanowisk)
a)    o godzinie 1300 - dla osób, które w ostatnich 4-ech latach prowadziły handel i udokumentują  prowadzenie w tym czasie działów specjalnych
*) wykaz ww. osób sporządzony zostanie przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa w oparciu o zawarte umowy i przedstawione wraz z podaniem o dzierżawę zaświadczenia  (wykaz do wglądu w pok. 210A Urzędu Miasta Kutno od 03 do 06 października 2023 r. do godz. 1500), po 1 miejscu na gospodarstwo domowe,
b)    o godzinie 1330  - dla osób, które w ostatnich 4-ech latach prowadzili handel a nie spełniają warunku określonego w pkt. a)
*) wykaz ww. osób sporządzony zostanie przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa w oparciu o zawarte umowy - do wglądu w pok. 210A Urzędu Miasta Kutno od 03 do 06 października 2023 r. do godz. 1500), po 1 miejscu na gospodarstwo domowe,
c)    o godzinie 1400 - dla pozostałych osób, które złożą podania na w/w miejsca.
W dniu 18 października 2023 roku
- na teren przy cmentarzu parafialnym przy ul. Łąkoszyńskiej - o godzinie 1300,
- na teren przy cmentarzu komunalnym we wsi Kuczków gm. Kutno - o godzinie 1400.

Prezydent zastrzega, że losowanie może być przeprowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu losowania w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie Urzędu Miasta  Kutno na okres co najmniej 7 dni przed losowaniem, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik losowania będzie mógł w nim uczestniczyć.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno (pokój 210A) lub telefonicznie pod nr telefonu 24 253-12-49.

Kutno dnia 18.09.2023 roku