II przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Kutnie przy ul. Narutowicza

Przetarg nieograniczony
Data zamieszczenia postępowania
09.07.2021
Status
Aktualne

PREZYDENT MIASTA KUTNO
ogłasza
II przetarg ustny nieograniczony
na oddanie w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Kutnie
przy ul. Narutowicza

1. Przetarg odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2021 roku o godzinie 1100, w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 314. Pierwszy przetarg na oddanie nieruchomości w dzierżawę odbył się w dniu 07 czerwca br.

2. Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiącej własność Miasta Kutno położona w Kutnie przy ul. Narutowicza, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków m. Kutna obręb Śródmieście numerami działek 546/1, 640, 641, 642 i 643/4 o powierzchni do dzierżawy 6725 m2, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności parkingowej - do dnia 31.12.2022 roku.
Dla nieruchomości w V Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest księga wieczysta nr LD1K/00033876/3. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Narutowicza.

3. Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sporządzonego dla terenu położonego przy ulicy Narutowicza nieruchomość leży na terenie oznaczonym symbolem US -  tereny sportu i rekreacji.

4. Dzierżawca winien pozostawić, wzdłuż wschodniej granicy, pas stanowiący przejście dla pieszych łączące ul. Mickiewicza z ulicą Narutowicza.

5. Czynsz dzierżawny wywoławczy do przetargu w skali miesiąca wynosi 1.300,00 zł. Wylicytowany czynsz płatny jest w stosunku miesięcznym do dnia 15- ego każdego miesiąca. Do wysokości czynszu dzierżawnego uzyskanego w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%.

6. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości 150,00 zł w terminie do dnia 04 sierpnia 2021 roku na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780. Wadium podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia przetargu z tym, że wadium uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet czynszu dzierżawnego.
Wysokość czynszu dzierżawnego w 2022 roku będzie podlegała waloryzacji o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem za rok poprzedni publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłoszonego w formie komunikatu w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która przetarg wygra od zawarcia umowy dzierżawy.

7. Dzierżawca nieruchomości zostanie powiadomiony o terminie podpisania umowy dzierżawy, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzystąpienie Dzierżawcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy dzierżawnej upoważnia Wydzierżawiającego do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

8. Wydzierżawiający zastrzega,  że dzierżawa może być wypowiedziana przed upływem terminu, na który została zawarta, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, jeżeli okaże się to niezbędne dla potrzeb Miasta.

9. Dzierżawca zobowiązany będzie do płacenia podatków i innych ciężarów związanych z przedmiotem dzierżawy.

10. Prezydent zastrzega, że przetarg może być przeprowadzony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu przetargu w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miasta na okres co najmniej 7 dni przed otwarciem przetargu, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik przetargu będzie mógł w nim uczestniczyć.

11. Dodatkowych informacji dotyczących warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno-pokój 210A – tel. 24 253-12-49, 24 253-11 48

Kutno, dnia 08.07.2021 r.