I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Kutnie przy ul. Lotniczej.

Przetarg nieograniczony
Data zamieszczenia postępowania
Status
Aktualne

PREZYDENT MIASTA  KUTNO
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony
 na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Kutnie
 przy ul. Lotniczej.

1. Przetarg odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00, w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 403.
2. Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca własność Miasta Kutno położona w Kutnie przy ul. Lotniczej, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków m. Kutna obręb 3-Sklęczki numerem działki 573/6 o powierzchni 1,0580 ha. Dla nieruchomości w V Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest księga wieczysta nr LD1K/00023281/2.
3. Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w Kutnie przy ul. Lotniczej nieruchomość znajduje się terenie oznaczonym symbolem 2 U - Tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów lub zabudowy usługowej.
4. Grunty są sklasyfikowane w ewidencji gruntów m. Kutna jako jako grunty rolne klasy IV i pastwiska.
5. Cena wywoławcza do przetargu wynosi 1.120.000 zł. Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%.
6. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości 200.000 zł w terminie do dnia 17 kwietnia 2024 roku na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780.
Wadium podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia przetargu z tym, że wadium uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet ceny nabycia.
Cena nabycia pomniejszona o wpłacone wadium płatna jest przed dniem zawarcia umowy sprzedaży.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która przetarg wygra od zawarcia umowy notarialnej.
7.Uczestnicy przetargu zobowiązani są przedstawić komisji przetargowej:
- osoba fizyczna – ważny dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty bądź paszport);
- osoby fizyczne pozostające w związku małżeńskim i we wspólności majątkowej (dotyczy również osób prowadzących własną działalność gospodarczą) zobowiązane są stawić się na przetargu wraz z współmałżonkiem bądź złożyć pisemne oświadczenie współmałżonka o wyrażeniu przez niego zgody na nabycie nieruchomości;
- osoba prawna – aktualny odpis z KRS oraz dokumenty upoważniające do reprezentowania osoby prawnej;
- pełnomocnik – ważne pełnomocnictwo (notarialne lub z podpisem notarialnie poświadczonym) oraz ważny dokument potwierdzający tożsamość;
- cudzoziemiec – zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – w przypadkach gdy jest ono wymagane.
8. Nabywca nieruchomości zostanie powiadomiony o miejscu i terminie zawarcia  umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzystąpienie nabywcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy notarialnej upoważnia właściciela do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
9. Koszty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy w całości ponosi nabywca.
10. Dodatkowych informacji dotyczących warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno-tel. 24 253-12-47, pok.203.