TPZK zaprasza na Dzień Regionalizmu

plakat wydarzenia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej jest jednym ze zwycięzców konkursu  Mikrogranty Kutno 2024 realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Projekt zgłoszony w konkursie pod nazwą „Spotkanie integracyjne kutnowskich regionalistów z okazji Dnia Regionalizmu” dedykowany jest regionalistom działającym społecznie na pożytek Kutna i jego mieszkańców – zrzeszonych w TPZK i niezrzeszonych, włączających się w działania bądź współpracujących z TPZK poprzez instytucje samorządowe. Jako zadanie publiczne, dofinansowany jest z Budżetu Miasta Kutno.

Dzień Regionalizmu przypadający 25 września, jest od 30 lat świętem ludzi działających pro bono na rzecz małych ojczyzn i właściwą okazją do integracji ich środowiska.