I Kutnowskie Forum Gospodarcze już za nami!

KUtnowskie Forum Gospodarcze

To było pierwsze tego typu wydarzenie w Mieście Róż. Za nami I Kutnowskie Forum Gospodarcze. Przedstawiciele środowisk samorządu, nauki i biznesu spotkali się we wtorek w Centrum Teatru Muzyki i Tańca by porozmawiać o tematach z wiązanych z nowymi perspektywami jakie niesie dla biznesu nauka.

Forum zorganizowane zostało przy współudziale Sieci Badawczej Łukasiewicz Łódzki Instytut Technologiczny, dzięki czemu przedsiębiorcy z ziemi kutnowskiej mogli bliżej poznać instytucję, która w dużym stopniu współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z terenu całej Polski i pomaga wdrażać do nich nowe pomysły oraz innowacje technologiczne. Drugim współorganizatorem wydarzenia była Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Podczas forum przedsiębiorcy mogli wymienić się doświadczeniami z zakresu pozyskiwania funduszy zewnętrznych, funkcjonowania w Polskiej Strefie Inwestycji czy rozwoju firmy przy użyciu nowych technologii.

Ponadto prezydent Kutna podpisał List Intencyjny o współpracy z Łukasiewicz - Łódzkim Instytutem Technologicznym. Podobne porozumienie z tą siecią badawczą podpisała Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Na scenie swoje prelekcje wygłosili specjaliści w branży pozyskiwania środków na rozwój firm oraz spece od kreowania wizerunku w sieci. Imprezę zakończył urodzinowy akcent w postaci krókiego koncertu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, związany z jubileuszem 30-lecia Agencji Rozwoju Regionalnego.
Pierwsza edycja Kutnowskiego Forum Gospodarczego zgromadziła kilkudziesięciu gości. Forum zyskało patronat honorowy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz patronat Inicjatywy Firm Rodzinnych.