Oświadczenie Prezydenta Miasta Kutna

Zbigniew Burzyński

W sprawie rządowego wsparcia rewitalizacji Pałacu Saskiego w Kutnie

W związku z toczącą się kampanią wyborczą i pojawiającymi się informacjami dotyczącymi rządowego wsparcia rewitalizacji Pałacu Saskiego
w Kutnie, z całą stanowczością pragnę podkreślić, że realizację tej inwestycji Miasto Kutno w większości sfinansowało ze środków własnych, kosztem ograniczenia innych zadań inwestycyjnych.

Na łączną kwotę ok. 39 mln zł kosztów inwestycji pn."Rewaloryzacja Zespołu Pałac Saski w Kutnie", Miasto ze środków własnych wyasygnowało blisko 30 mln zł, natomiast z dofinansowania rządowego pochodziło ok. 9,5 mln zł ( 8 137 676 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 1 425 185 zł ze środków ministerialnych na zakup wyposażenia muzeum).

Ubolewam, ale niestety sugerowana w spotach wyborczych kwota rządowego wsparcia w wysokości 36 mln zł na rewitalizację Pałacu Saskiego nie znajduje pokrycia w rzeczywistości.

Zbigniew Burzyński

Prezydent Miasta Kutno