Umowa podpisana, będzie więcej policyjnych patroli na kutnowskich ulicach

Podpisanie umowy na policyjne patrole ponadnormatywne

Prezydent Zbigniew Burzyński oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Paweł Ciechanowski podpisali dziś porozumienie dotyczące poprawy bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Kutna. Miasto na ten cel przekaże środki finansowe w wysokości ok. 29 280 zł. Współpraca samorządu z policją w tym zakresie trwa już ponad 15 lat.

Porozumienie zapewnia dodatkowe służby ponadnormatywne (122 służby) w okresie od 28 kwietnia do 15 listopada br. w dni tygodnia najbardziej zagrożone,  a w szczególności piątki, soboty i niedziele oraz m. in. w trakcie Kutnowskiej Majówki i Święta Róży. Będą to minimum 2-osobowe patrole w umundurowaniu. Patrole piesze będą pełnione w wybranych miejscach w oparciu o wcześniejsze analizy stanu zagrożenia przestępczością i wykroczeniami o charakterze chuligańskim oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców i analizę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W roku ubiegłym w ramach służb ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili 109 interwencji, ujawniając 4 przestępstwa i 114 wykroczeń. Ponadto nałożyli 34 mandaty karne, pouczyli 75 osób oraz sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu.

Podpisanie umowy na patrole ponadnormatywne