Wystartował! Kutnowski Budżet Obywatelski 2023

grafika

Bezpłatne zajęcia taneczno-sportowe, skwer otoczony zielenią, nowe ławki, odnowienie placu zabaw, a może coś zupełnie innego, co świta Ci w głowie! Od 11 kwietnia ruszył nabór pomysłów na to, jak sprawić, by w Kutnie było jeszcze ładniej, bezpieczniej i ciekawiej. W tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy i mieszkanki mają do wydania na swoje pomysły 1 100 000 złotych!

W ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego mogą być zgłaszane pomysły np. na: budowę, modernizację lub remont elementów infrastruktury miejskiej; działania mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców; zadania z zakresu ochrony środowiska, ekologii, czystości powietrza, nasadzeń róż i pozostałej roślinności oraz zwierząt; wydarzenia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Swój pomysł możesz zgłosić do 7 maja za pośrednictwem strony internetowej https://kutno.budzet-obywatelski.org/
Zgłoszenie projektu do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę główną założyć konto i kliknąć w miejsce oznaczone „Dodaj projekt”. Strona została przygotowana w taki sposób, by proces składania projektu był łatwy i intuicyjny. Projektodawca - co jest nowością w tegorocznej edycji - może zgłosić jeden projekt do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Należy zatem zdecydować się na jedną kategorię projektu (mały, duży lub zielony), opisać swój pomysł, podać jego lokalizację i kosztorys. Można dodać załączniki w postaci zdjęć/grafik/rysunków obrazujące zgłaszany pomysł. W razie konieczności, należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego, jeśli projektodawca ma mniej niż 18 lat lub zgodę zarządcy nieruchomości/terenu, na którym ma być realizowany projekt, jeśli zarządcą nie jest Miasto Kutno. Kiedy projekt został zgłoszony, koniecznie trzeba się nim pochwalić rodzinie, znajomym i innym mieszkańcom by zdobyć co najmniej 30 podpisów poparcia dla swojego pomysłu.

Jak będzie przebiegać 9. edycja Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego?

•    11 kwietnia – 07 maja: etap zgłaszania projektów na stronie https://kutno.budzet-obywatelski.org/
•    do 21 lipca: etap weryfikacji projektów pod kątem formalnym, merytorycznym i prawnym
•    po ogłoszeniu ostatecznej listy pozytywnie zweryfikowanych projektów, do 10 września będzie trwać promocja projektów przez projektodawców
•    04 – 10 września: mieszkańcy będą głosować na projekty (planowane plenerowe stoisko do głosowania w trakcie Święta Róży)
•    do 10 października - ogłoszenie wyników głosowania

Jeśli chcesz zgłosić projekt, ale potrzebujesz pomocy, masz pytania bądź wątpliwości skontaktuj się z koordynatorką Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego: d [dot] byczekatum [dot] kutno [dot] pl lub zadzwoń do Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta: tel. 24 253 11 23, 24 253 12 19, 24 253 12 51. Wszystkie niezbędne i szczegółowe informacje znajdziesz również na stronie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego w zakładkach: „Budżet krok po kroku” , „Zasady ogólne” oraz „Zgłaszanie projektów”

Nie wahaj się i zgłoś swój projekt już dziś!