Umowy podpisane - stowarzyszenia zrealizują zadania z zakresu kultury

Podpisanie umów ze stowarzyszeniami
Prawie 300 000 złotych przekazujemy naszym partnerom z kutnowskich stowarzyszeń na realizację zadań kulturalnych.
Dzisiaj oficjalnie podpisaliśmy umowy m.in. na wydanie kolejnych odsłon "Kutnowskich Zeszytów Regionalnych", które przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej czy "Rocznik RÓŻE nr 7, dodatek specjalny: Pałac Saski w Kutnie mieście róż", który wyda Polskie Towarzystwo Różane.

Oprócz tego, jak co roku Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie zorganizuje edukację dla seniorów.
Samorządowa Spółdzielnia Socjalna rozkręci akcję "1000 róż dla Kutna", a Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej dodatkowo pomoże w promocji rękodzieła i rzeźby kutnowskiej.

Poniżej cała lista zadań z zakresu kultury realizowana przez stowarzyszenia.

Zadanie nr 1 - Organizacja wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz uroczystości patriotycznych, kultywowanie pamięci i dziedzictwa historycznego Kutna, na terenie miasta lub dla mieszkańców miasta m.in. koncertów parkowych czy wydarzeń związanych z Festiwalem Szaloma Asza i Świętem Róży:
•    Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej – Koncert z okazji Jubileuszu 55-lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej – kwota dotacji 30.000 zł
•    Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej – „Był sobie sztetl” na motywach opowiadań Szaloma Asza – kwota dotacji 30.000 zł,
•    Kutnowskie Stowarzyszenie Promocji Muzyki – Koncerty letnie pt. ”MUZYKA RÓŻ(A)NA w Parku Wiosny Ludów – kwota dotacji 30.000 zł.

Zadanie nr 2 - Wydawnictwa książkowe lub organizacja wystaw poświęconych ważnym wydarzeniom w Kutnie i w Polsce :
•    Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej - Przygotowanie i publikacja "Kutnowskich Zeszytów Regionalnych" tom 27 – kwota dotacji 15.000,00 zł,
•    Polskie Towarzystwo Różane – Rocznik RÓŻE nr 7, dodatek specjalny: Pałac Saski w Kutnie mieście róż – kwota dotacji 15.000 zł.

Zadanie nr 3 - Kutnowski ruch artystyczny i popularyzacja lokalnej twórczości:
•    Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej - Promocja kutnowskiej rzeźby i rękodzieła artystycznego w Polsce – kwota dotacji 10.215 zł,
•    Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej - Udział Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Ludowego w Barcelonie „ALGIERIA DE DANZER” COSTA BRAVA – BARCELONA – kwota dotacji 15.000,00 zł.

Zadanie nr 4 - Edukacja kulturalna dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów:
•    Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie – Edukacja kulturalna dorosłych – 30.000,00 zł.

Zadanie nr 5 – Organizacja wydarzeń, uroczystości czy projektów kultywujących tradycję różaną czy dziedzictwo saskie w Kutnie:
•    Kutnowskie Towarzystwo Historyczne  - Muzyka barokowa w Pałacu Saskim – kwota dotacji 25.000 zł,
•    Samorządowa Spółdzielnia Socjalna - 1000 róż dla Kutna – kwota dotacji 25.000 zł.

Zadanie nr 6 – Koncerty rockowo-klubowe w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.
•    Kutnowska Kuźnia Kultury – Koncerty rockowo-klubowe w ramach Kutnowskiego Budżetu obywatelskiego – kwota dotacji 50.000 zł.

Łącznie: 290.215 zł.