50 wspólnych lat państwa Andrysiewiczów

Jubileusz małżeński Państwa Andrysiewiczów

W minioną sobotę (25.02) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych Godów Państwa Zofii i Krzysztofa Andrysiewiczów. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podziękował im również za trud pracy zawodowej. Na kolejne lata wspólnej drogi prezydent Burzyński życzył Jubilatom dużo zdrowia, wiele radości i optymizmu w otoczeniu rodziny oraz wszelkiej pomyślności.

Państwo Andrysiewiczowie ślubowanie złożyli 25 grudnia 1972 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie. Pani Zofia zawodowo przez wiele lat związana była z Zakładami Podzespołów Radiowych "Miflex", natomiast pan Krzysztof pracował w firmie Budmar Kutno. Jak podkreślali Jubilaci nie ma recepty na udany związek małżeński, "Trzeba po prostu ze sobą razem być, na dobre i na złe". W ich wspólnym życiu najważniejsze były: miłość i zrozumienie. O połączeniu ich losów zdecydował przypadek. Niepełna po pół roku znajomości zdecydowali się na założenie rodziny. Są szczęśliwymi rodzicami synów Macieja i Arkadiusza oraz dumnymi dziadkami wnucząt: Michała, Mileny i Bartosza. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego. Czas wolny pan Krzysztof poświęca czytaniu książek i oglądaniu programów o tematyce historycznej. Pani Zofia lubi muzykę klasyczną i spacery, szczególnie z najmłodszym wnuczkiem. Niezmiennie od 50-ciu lat darzą się wielkim szacunkiem i zrozumieniem.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy.

Pary, które szczęśliwie doczekały jubileuszu Szmaragdowych (55-lecie), Diamentowych (60-lecie) czy następnych godów również mogą zgłaszać taki fakt do USC. Podczas zorganizowanej uroczystości Jubilaci otrzymują listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Kutna.

Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.

Jubileusz małżeński Państwa Andrysiewiczów