Pierwsze elektryczne autobusy w Kutnie

Pierwsze 3 elektryczne autobusy dotarły do Kutna. Łącznie będzie ich 6 i unowocześnią flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. Autobusy trafią na ulice miasta już w kwietniu br. Każdy z nich nosi imię ważnej postaci związanej z naszym miastem, w tym m.in. Tomasza Klepy - pierwszego burmistrza Kutna w II RP, twórcę anestezjologii polskiej dra Stanisława Pokrzywnickiego, czy pisarza Szaloma Asza.

Jest to ostatni element dużego projektu unijnego, który miasto realizowało na przestrzeni ostatnich lat. Dotychczas zmodernizowano bazę MZK oraz rozbudowano budynek dyspozytorni. Przy ul. 3-go Maja wybudowano zatokę postojową, zamontowano 50 nowych wiat przystankowych oraz elektroniczne tablice informacyjne. Wprowadzono także elektroniczny system wspomagania zarządzania całą siecią komunikacji miejskiej.