Kutnowski Dom Kultury ma 50 lat!

50 lat Kutnowskiego Domu Kultury

Prezenty, tort, życzenia i wspólne świętowanie. Tak w wielkim skrócie wyglądały 50. urodziny Kutnowskiego Domu Kultury.

Warto przypomnieć, że Kutnowski Dom Kultury (początkowo pod nazwą Powiatowy Dom Kultury) został uroczyście otwarty po trzech latach budowy 30 kwietnia 1972 roku. Pierwszym dyrektorem został ówczesny kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej Kazimierz Jóźwiak. Sprawował tę funkcję do swej nagłej śmierci w maju 1979 roku. Jubileusz okrasił wspaniały koncert podsumowujący pół wieku działalności jednostki kultury. Na scenie zaprezentowało się duże grono artystów związanych z placówką m.in. Magdalena Ptaszyńska, Olek Klembalski, Maciej Maciejewski czy Anna Jeremus-Lewandowska. Przy tak wspaniałym jubileuszu nie mogło zabraknąć podziękowań i odznaczeń dla pracowników tworzących kulturę w Mieście Róż.

Nagrodzeni i odznaczeni zostali:

Brązowym Krzyżem za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej Dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury:

Pan Radosław Rojewski

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę:

Pani Agnieszka Dąbrowska-Walczak
Pani Bożena Gajewska
Pan Krzysztof Ryzlak
Pan Maciej Wasielewski
oraz Pani Bożena Sapiejka

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:

Pan Marcin Bień
Pani Weronika Lenarczyk
Pani Małgorzata Poterała
Pan Jarosław Szymaniak

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę:

Pani Marta Fijałkowska
Pani Anna Jasińska
Pan Rafał Owczarek
Pani Dominika Staniszewska

Odznaczenia wręczył Pan Tomasz Rzymkowski sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Ponadto Pan Minister w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesora Piotra Glińskiego wręczył dyplomy honorowe, pracownikom wyróżniającym się w działalności na rzecz animacji i upowszechniania kultury.

Honorowe dyplomy otrzymali:
Anna Jasińska
Wioleta Maciejewska
Magdalena Mitlas-Kostrzewa

Przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Kutno Pan Jacek Boczkaja oraz Zbigniew Wdowiak, wręczyli Honorowe Nagrody Prezydenta Miasta Kutno, które otrzymali:
Pani Teresa Mosingiewicz
Pani Agnieszka Dąbrowska-Walczak
Pan Radosław Rojewski

Wszystkim pracownikom Kutnowskiego Domu Kultury wręczone zostały jubileuszowe dyplomy.

Wyróżnieni zostali również stali współpracownicy KDK:
Pani Magdalena Górska-Kamela
Pani Elżbieta Gontarek