Nowy rok szkolny na nowym kompleksie sportowym

Oficjalne otwarcie SP 9

W poniedziałek (04.09) oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2023/2024. Uczniowie w całej Polsce zbierali się na uroczystościach inauguracyjnych. Podobnie było w Kutnie. W Szkole Podstawowej nr 9 rozpoczęcie roku szkolnego zbiegło się z oficjalnym otwarciem nowego kompleksu sportowego.

Kosztująca około 6 500 000 złotych inwestycja realizowana była przez ostatnich 10 miesięcy i została zakończona w sierpniu. Jak podkreśla dyrekcja szkoły obiekt był bardzo potrzebny.

- Szkoła Podstawowa nr 9 ma bardzo bogatą tradycję sportową. Chcielibyśmy, aby ten kompleks sportowy pomagał osiągać jeszcze lepsze rezultaty i wyniki - mówiła Iwona Pietrzak nowa dyrektor SP nr 9.

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński zaznaczył, że w miejscu, w którym pojawił się nowy kompleks sportowy warunki do uprawiania sportu były kiepskie.

- Można parafrazować tutaj tekst piosenki. Tu gdzie jesteśmy było ściernisko, a teraz mamy nowoczesne boisko - mówił prezydent Burzyński.

Nowy kompleks sportowy jest wartością nie tylko dla szkoły, ale i mieszkańców całego miasta, którzy mogą z niego korzystać.

- Warto podkreślić tutaj to, że obiekt będzie ogólnodostępny. Każdy, kto będzie chciał potrenować, pobiegać poruszać się i aktywnie spędzić czas, będzie mógł tutaj przyjść i to zrobić. To również dobra informacja dla kutnowskich klubów sportowych - podkreślał Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

Podczas ceremonii otwarcia nie zabrakło pokazów sportowych przygotowanych przez uczniów SP nr 9 oraz znicza symbolizującego olimpijski ogień rywalizacji. Na uroczystości do Szkoły Podstawowej nr 9 przybyli: Tomasz Rzymkowski wiceminister Edukacji i Nauki, przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele łódzkiego kuratorium oświaty, radni miejscy, a także oczywiście rodzice uczniów.