"Mróweczki" odwiedziły prezydenta

Dzieci z wizytą w UM Kutno

Dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Jarzębinka" w Kutnie odwiedziły prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z pracą prezydenta miasta i funkcjonowaniem urzędu miasta. Dzieci pod opieką nauczycielek Olgi Matuszewskiej, Agnieszki Daniel i Moniki Chmieleckiej zobaczyły salę obrad sesji Rady Miasta Kutna, monitoring miejski, jak również odwiedziły pracowników Wydziału Edukacji. Jak pokazał quiz przeprowadzony przez Darię Byczek z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, dzieci posiadają już dużą wiedzę o mieście i jego różanej historii. To kolejne spotkanie organizowane dla przedszkolaków w związku z realizacją programu edukacji regionalnej "Kocham moje miasto Kutno" w ramach kutnowskich grantów oświatowych "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".