Ostatnie miejsca na utworzenie ogródków gastronomicznych

Ogródek przy Placu Piłsudskiego

Właściciele lokali gastronomicznych mogą jeszcze składać wnioski dotyczące otwarcia ogródków gastronomicznych na Placu Piłsudskiego. Po rozpatrzeniu wszystkich złożonych już dokumentów przyznano dwa miejsca, a trzy oznaczone numerami 1, 2 i 3 pozostały niezagospodarowane.

O dzierżawę ww. miejsc mogą ubiegać się osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie miasta Kutno w zakresie gastronomi od co najmniej 1 roku, tj. co najmniej od dnia 15 kwietnia 2021 roku.

Osoby spełniające ww. kryterium mogą składać wnioski (wraz z wymaganymi załącznikami oraz kserokopią zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej) o dzierżawę tylko jednego z wyznaczonych miejsc - w terminie do dnia 06 maja 2022 roku, do godz. 12:00.

Wnioski o dzierżawę są poniżej, a także na stronie www.umkutno.bip.e-zeto.eu w zakładce Komunikaty, Ogłoszenia i Obwieszczenia/gospodarka nieruchomościami oraz w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno, pok. 210A.

Ogródek winien spełniać wymogi określone w Zarządzeniu Nr 74/2022 Prezydenta Miasta Kutno z dnia 04.04.2022 r. w sprawie ustalenia wytycznych dotyczących funkcjonowania sezonowych ogródków gastronomicznych w obszarze historycznego centrum Miasta Kutno.

Czynsz dzierżawny za 1 m2 terenu wynosi 5 zł w skali miesiąca plus podatek VAT 23%.

O dzierżawę nie mogą się ubiegać osoby posiadające nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec miasta.

W sytuacji, o ile o dzierżawę danego miejsca będzie ubiegało się kilka osób spełniających powyższe kryterium - przydział miejsca do dzierżawy nastąpi w drodze losowania.
Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno, pokój 210A telefon (24) 253 12 49.

Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf SEZONOWE OGRÓDKI GASTRONOMICZNE W OBSZARZE HISTORYCZNEGO CENTRUM MIASTA KUTNO - ZASADY KSZTAŁTOWANIA
957.29 KB Pobierz
pdf WNIOSEK W FORMACIE PDF